Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Gdzie możemy szukać starszych części do napraw telefonu?

Uszkadzając swojego smartfona, w naszej głowie od razu rodzi się podstawowe pytanie — co dalej? Jeśli telefon opłaca się naprawić, to nie powinniśmy się nad tym zastanawiać. W poszukiwaniu możliwości naprawy pamiętajmy, że im starszy telefon tym dostępność części może być mocno utrudniona. W takich przypadkach warto jednak zajrzeć na tematyczne grupy związane z naprawami telefonów. Tam możemy znaleźć różne możliwości oraz różne części.

Kiedy dostępność podzespołów na rynku sprzedaży zaczyna topnieć, a my szukamy konkretnego elementu do wykonania naprawy warto zajrzeć na różne grupy, gdzie nie tylko zajdziemy oferty napraw od przedsiębiorców. Na takich grupach znajdziemy również różnego rodzaju części. Wystarczy napisać posta z prośbą, a po kilku chwilach powinniśmy dostać całkiem różnych ofert. Niewykluczone, że wśród takich ofert otrzymamy propozycje ekranów po refabrykacji. Nie ma się co oszukiwać, ale nawet sprawne wyświetlacze mogą się jeszcze przydać np. do ponownego montażu po wcześniejszej próbie odzyskania uszkodzonego modułu.

Skąd taka dostępność poszukiwanych wyświetlaczy na grupach Facebookowych?

Skupowanie zbitych modułów po pewnym czasie może skutkować całkiem niezłym zarobkiem. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą takie działania wiedzą, że wcześniej czy później ktoś będzie poszukiwał starszych wyświetlaczy. Dlaczego? Nie każdy użytkownik wymienia swoje urządzenia co roku lub co dwa lata. Niektórzy nie zmieniają sprzętów, korzystając z nich, aż do pełnego uszkodzenia lub innych problemów. Skupowanie zbitych ekranów (z uszkodzoną szybką) zawsze można w późniejszym stanie można sprzedać z pewnym zyskiem.

Bateria Samsung Galaxy A04s / fot.YouTube/PBKreviews

Odnowione wyświetlacze to po pewnym czasie towar wręcz deficytowy. Nie trzeba długo szukać klientów, którzy sami zgłaszają się na portal Facebook poszukując właśnie starszych modułów lub innych części. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że ekrany z odzysku mogą szybciej ulegać awariom, ponieważ ich działanie w pewnym czasie może odmówić posłuszeństwa. Mając tego typu części musimy się z tym liczyć, ponieważ finalnie liczą się koszty. W szczególności, kiedy przy poszukiwaniu takich części balansujemy na granicy kosztów opłacalności.

Na grupach Facebook możemy również znaleźć znacznie tańszą i całościową usługę

Jeśli nie chcemy samodzielnie naprawiać uszkodzonego telefonu, zawsze możemy poszukać mniejszego serwisu telefonów komórkowych. Oprócz takich punktów na grupie możemy również znaleźć fachowców prowadzących jednoosobową działalność, którzy chętnie oferują swoje usług, które również mogą być bardzo atrakcyjne pod kątem ceny. W takich przypadkach osoba poszukująca naprawy nie będzie musiała się przejmować poszukiwaniem odpowiednich części, ponieważ osoba oferująca swoją pomoc zazwyczaj oferuje swoją dostępność podzespołów.

Płyta główna Samsung Galaxy A04s / fot.YouTube/PBKreview

Jak widzimy możliwości jest wiele. Wszytko zależy bezpośrednio od samego użytkownika, ale interesująca cena często kusi, w szczególności jeśli uszkodzone urządzenie ma bardzo ważne dane. Niestety bardzo często Polacy są mądrzy dopiero po szkodzie. Warto zauważyć, że często same części dostępne na rynku są tańsze niż usługi. Tutaj również powinniśmy szukać i przebierać w licznych ofertach. Czy warto korzystać z takich miejsc, jak Facebookowe grupy? W naszej ocenie tak, ale już tylko jako ostatnia deska ratunku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *