Newsy Strona Główna

Gwarancyjny serwis telefonów Realme będzie obsługiwany przez firmę CTDI

Zmiany na rynku gwarancyjnych punktów napraw telefonów nie pojawiają się zbyt często. Czasami oprócz jednego serwisu producent postanowi uruchomić drugi dodając dodatkowe wsparcie albo wręcz zmienia całą siatkę serwisową w celu zweryfikowania swoich usług. Czy właśnie tak będzie z firmą Realme, która uruchamia kolejny serwis w Polsce?

Z chwilą wejścia marki Realme do Polski producent zawierzył swoje usługi serwisowe firmie SBE. Wszystko na to wskazuje, że nadszedł czas zmian, ponieważ według oficjalnego komunikatu dowiadujemy się, że gwarancyjny serwis telefonów Realme obejmie firma CTDI. Na chwilę obecną komunikat nie jest w pełni czytelny, ale po dodaniu logo producenta na stronie CTDI możemy śmiało przypuszczać, że ten właśnie serwis również lub tylko na wyłączność będzie naprawiał telefony chińskiego producenta. Na ten moment w Internecie na próżno szukać oficjalnego komunikatu, jakoby serwis SBE miał zaprzestać świadczenia takich usług. Jeśli pojawi się taka informacja, z pewnością dodam taki komunikat.

Czy serwis telefonów Realme zmieni się na dobre?

W przypadku obu serwisów mówimy przede wszystkim o jakości. Bez wątpienia każda z firm serwisowych reprezentuje swoje możliwości na najwyższym poziomie, ale nie ma się co oszukiwać. Zawsze znajdziemy różnice, które w pewnym stopniu będą wyróżniać konkretny serwis Realme. Ogromne punkty naprawcze wiedzą, że jakość usług przekłada się w dużej mierze na opinie klientów końcowych. Dla producenta właśnie opinia jakości usług jest wyznacznikiem co można lub co powinno się zmienić. Serwis CTDI to bardzo doświadczona firma, która większości klientom może być znana pod nazwą Regenersis. Obsługa i współpraca z klientami (również dużymi firmami np. MediaExpert lub Orange) jest bardzo ważna. Z pewnością zmiany, których doświadczą klienci telefonów Realme będą nieznacznie różnic się do tych w serwisie SBE.

Serwis telefonów Realme
Rozpoczęcie współpracy z Realme

Różnice w serwisach mogą pojawić się między innymi w czasie obsługiwania urządzeń. Dla obu punktów właśnie ten aspekt jest najważniejszy, ponieważ klienci nie lubią czekać. Realia pokazują, że czasem oczekiwanie na naprawiony telefon jest nieuniknione. Powodów takiego oczekiwania może być wiele (od braku części po problemy z personelem, który np. jest na kwarantannie lub jest niedostępny). Na chwilę obecną wiemy, że gwarancyjny serwis telefonów Realme CTDI swoją pracę od 1.04.2022 roku. Zwróćmy uwagę, że na stronie serwisu na chwilę obecną jest błąd. Po wejściu w link aktualności o rozpoczęciu współpracy z Realme pokazuje się komunikat dotyczący telefonów HTC. Po telefonicznych konsultacjach wiem, że CTDI zaczyna współpracę właśnie w tym miesiącu.

Źródło: CTDI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *