Poradniki Strona Główna

Jak znaleźć gwarancyjny serwis telefonów Samsung?

Wyszukiwanie w Google informacji pomaga rozwiązać wiele spraw. Wśród nich znajdziemy znalezienie odpowiedniego smartfona, nowych butów, czy innych nietypowych produktów. W sieci w bardzo łatwy sposób możemy również znaleźć gwarancyjny serwis telefonów dla każdego urządzenia. Firma Samsung umożliwiła klientom dokładniejszą metodę wyszukiwania z opcją zawężenia danych do położenia oraz kilometrów.

Nie każdy producent może pochwalić się formularzem do wyszukiwania swoich serwisów gwarancyjnych. Zazwyczaj jest to związane z polityką danego gwaranta lub też ilością punktów serwisowych, które można podać bezpośrednio w papierowej karcie gwarancyjnej dostępnej przy urządzeniu. Samsung z racji znacznej ilości produktów pozwolił sobie wskazać swoje serwisy na stronie z opcją wyszukiwania poprzez specjalną mapkę.

Serwis telefonów Samsung Warszawa

W dzisiejszych czasach to raczej rzadka sytuacja. Nie wielu klientów chcących oddać wadliwy telefon do naprawy chce dodatkowo tracić czas na szukanie centrum serwisowego. Najczęściej wybieraną formą obsługi są zgłoszenia reklamacyjne składane bezpośrednio u sprzedawcy. Na rynku znajdzie się jednak część klientów, którzy zamiast udawać się do sprzedawcy wolą bezpośrednio zareklamować sprzęt u producenta. Gdzie znaleźć centrum serwisowe dla telefonów Samsung? Zaprezentuje Wam to na przykładzie Warszawy, oczywiście punktów naprawy w ten sposób możemy szukać w całej Polsce. Przede wszystkim musimy udać się na stronę producenta, gdzie znajdziemy specjalną mapkę z danymi kontaktowymi serwisów Samsung.

Lista serwisów Samsung Warszawa / fot.samsung.com

Zaznaczając dla wybranej kategorii miasto z określeniem odpowiedniej odległości (np. 50 km) widzimy, że w samej Warszawie mamy tylko 5 serwisów Samsung oraz 2 duże centralne serwisy w Piasecznie i Sękocinie Starym. Mapka na stronie producenta pozwala nam w ten sposób dość szybko zlokalizować centrum naprawcze. Oczywiście również prostym i oczywistym sposobem na odszukanie serwisu telefonów Samsung jest wygooglanie go w najpopularniejszej na świecie przeglądarce. Musimy tylko pamiętać, że Google przedstawi nam wszystkie serwisy również te bez uprawnień gwarancyjnych. Zupełnie inaczej będzie w przypadku strony Samsunga.

Wysłanie telefonu do serwisu Samsunga?

Obsługa D2D to najpopularniejsza forma realizacji uprawnień gwarancyjnych wielu producentów. Klienci mają możliwości udania się bezpośrednio do gwaranta lub bezpośrednio do sprzedawcy w celu naprawy wadliwego towaru. W każdej z form reklamacji towar z pewnością zostanie naprawiony lub wymieniony.

Wysyłając wadliwy telefon do serwisu Samsung powinniśmy w pierwszej kolejności udać się na stronę konkretnej firmy reprezentującej usługi gwarancyjne marki Samsung. Oprócz wszelkich informacji na stronie znajdziemy między innymi telefon kontaktowy lub zakładkę umożliwiającą wysyłkę urządzenia poprzez formularz D2D. Jest to dość wygodna forma reklamacji, ponieważ klient nie musi kłopotać się z różnymi sprawami. W końcu na tym polega obsługa Door to Door (spod drzwi klienta do serwisu – tłumacząc w prosty sposób).

Zanieś osobiście telefon do serwisu Samsung

Nie każdy użytkownik smartfona lubi się z nim rozstawać na dłuższy czas. Niestety obsługa serwisowa poprzez wysyłkę urządzenia do serwisu pozbawi nas sprzętu na dłuższy czas bez możliwości natychmiastowego zwrotu. Właśnie dlatego dla niektórych klientów marki Samsung wygodnym rozwiązaniem jest samodzielne dostarczenie telefonu do serwisu producenta, gdzie będziemy w stanie zdecydować na miejscu, czy zaproponowany czas obsługi przez centrum serwisowe jest satysfakcjonujący.

Z drugiej strony wysyłka urządzenia do serwisu producenta nie ma sensu, jeśli codziennie rano przejeżdżamy obok serwisu telefonów Samsung, który mógłby naprawić nasz telefon w ramach gwarancji. Musimy jednak pamiętać, że obecnie szalejąca pandemia w Polsce może skutkować ograniczeniami indywidualnych wizyt w serwisie Samsung. Każdy klient ma wybór i możliwości, z czego dokładnie chciałby skorzystać. W każdym przypadku klient z pewnością powinien zrealizować swoje roszczenie zakończone poprzez naprawę lub wymianę urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *