Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Niektóre telefony z technologią eSIM mogą mieć w zestawie fizyczne karty SIM

Technologia stale idzie do przodu. Z dnia na dzień poznajemy nowości, które mają ułatwiać życie potencjalnym użytkownikom. Nowoczesne telefony obsługują technologię eSIM umożliwiając tym samym swobodę w korzystaniu. Okazuje się, że niektóre telefony wymagają lub mają dostępne fizyczne karty dorzucane bezpośrednio przez producenta.

Usługa eSIM to wschodzący projekt na polskim rynku. Jest on wdrażany powoli u różnych operatorów. Dostosowują się do tego także producenci, tworząc różne telefony. Niektóre z nich posiadają na pokładzie niespodzianki wskazujące, że telefony mogą być używane. Dlaczego? W slotach na karty możemy znaleźć fizyczne simy umożliwiające korzystanie z usługi eSIM. Nie jest to oczywiście normą, ale warto zwrócić uwagę na ten drobny szczegół.

Nowe telefony z dostępną kartą SIM

W zależności od dostawcy urządzeń lub operatora możemy spotkać się z sytuacją, w której urządzenie będzie miało już dodatkową kartę SIM. Oczywiście nie będzie to normą, ale nie powinniśmy się dziwić, jeśli znajdziemy taką kartę w świeżo zakupionym urządzeniu. Część z klientów może myśleć, że taki telefon pochodzi ze zwrotów (np. 14 dni). Nic dziwnego, ponieważ urządzenia po zwrotach trafiają do przeglądu i czasami osoba weryfikująca mogłaby coś przeoczyć. W przypadku, jeśli znajdziemy kartę sim na pokładzie urządzenie, warto w pierwszej chwili dokładnie skonsultować sprawę ze sprzedawcą.

Cat S62 Pro

Musimy jednak pamiętać, że urządzenia obsługujące eSIM mają wbudowane specjalne chipy umożliwiające prawidłowe działanie bez karty. Większość spyta, po co w takim razie taka karta w środku? Otóż pamiętajmy, że stosowny chip może być dość drogi i czasami producenci, szukają tańszych rozwiązań. Trochę to dziwne, ale tanie i zapewnia rozwiązanie, którego oczekuje rynek. Drugim powodem dodania karty sim może być kwestia pierwszego uruchomienia, gdzie wymagane jest zalogowanie się do sieci. Co więcej – okazuje się, że nowe możliwości z czasem będą umożliwiać działanie projektu eSIM nawet dla starszych telefonów.

myPhone HAMMER Construction z dodatkową kartą SIM w środku?

Urządzenie może mieć w środku (na szufladce) kartę sim. To rozwiązanie dodawane przez producenta ma na celu ułatwić komunikacje urządzenia z siecią. Dlatego widok karty SIM w nowo zakupionym urządzeniu może zadziwić, wręcz skłonić do oddania sprzętu poprzez usługę rozwiązania umowy. Uspokajam – wszystko jest w porządku. Tak ma być, ponieważ to świadome działanie producenta (niewykluczone, że konsultowane z operatorami na rynku).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *