Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Nuda lub prostota? Rozważania na temat napraw telefonów Samsung

O tym jak wyglądają naprawy telefonów Samsung najwięcej mogą powiedzieć sami serwisanci. Tak było kiedyś, ale czasy się zmieniły. Nowoczesny marketing pokazuje, że teraz to Internet obrazuje lub opisuje wszystkie działania również sposoby wykonania usług. Nie inaczej jest w przypadku napraw telefonów.

Wpisując do przeglądarki praktycznie każdy model telefonu i frazę określającą rodzaj usługi np. wymiana szybki Samsung Galaxy A54 Google przedstawi nam oferty serwisów lub zaproponuje jak możemy zrobić to samodzielnie. Uwierzcie mi – naprawa telefonów to banał. W poniższym tekście będę chciał przekonać każdego, że oprócz prostoty w naprawie mamy także nudę. Samsung to idealny przykład.

Wymiana wyświetlacza lub baterii w smartfonach Samsung Galaxy A wygląda identycznie

Na ten moment trudno sobie to wyobrazić. Jak to możliwe? To proste – Samsung większości swoich modeli robi na podobnym schemacie. Ułożenie podzespołów także znajdziemy w tym samym miejscu. Mało tego proces wymiany niektórych szybek pasuje do innych modeli. Przykładem jest tutaj mogą być modele Samsung Galaxy A52 i S20 Fe. Te smartfony są niezwykle podobne i często można je pomylić.

Wymiana szybki Samsung Galaxy A52

Z pewnością każdy serwis telefonów Warszawa zdaje sobie z tego sprawę. Już na etapie zamówienia części w hurtowniach mogły się pojawić takie informacje. Skoro części pasują do obu modeli to jak może wyglądać proces wymiany? Odpowiesz jest prosta – identycznie. Rozbiórka smartfonów z rodziny A lub S to demontaż pokrywy baterii. Tam zdejmujemy osłonkę, antenę WiFi oraz inne podzespoły. Ich ułożenie może znajdować się w nieco innym miejscu, ale sam demontaż jest intuicyjny. Dla większości serwisantów to nudy jak flaki z olejem. Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A54 też nie będzie się różniła zbytnio od modelu A52s. Zmiany jeśli występują to będą czystą kosmetyką.

Bateria Samsung Galaxy A04s / fot.YouTube/PBKreviews

Wymiana baterii to również banał i nudy. Każda bateria w rodzinie Galaxy A znajduje się na środku. Co należy z nią zrobić, aby ją wymienić? To proste – podgrzać, wpuścić alkohol izopropylowy lub podnieść chwytając za specjalny kawałek wystającej folii (takie rozwiązanie występuje np. w Nokia G42). Wymiana baterii w telefonie Samsung Galaxy A04s nie będzie się różnić niczym od wymiany akumulatora w modelu A53.

Korpus Samsunga Galaxy A53 / fot.PBKreviews

Różnice (jeśli występują) mogą polegać na innym ułożeniu przechodzących taśm lub anten. Sam demontaż niczym się nie różni. Prowadząc serwis telefonów Samsung Warszawa każdy właściciel zdaje sobie z tego sprawę. Naprawy telefonów (w szczególności wymiana modułów) jest naprawdę prosta. Nic dziwnego, że inne serwisy np. naprawiające pady lub laptopy oferują także naprawy tabletów i smartfonów. Rynek oczekuje wiele usług serwisowych.

Dlaczego naprawy telefonów Samsung są nudne?

Odpowiedź też wydaje się oczywista. Oprócz miniaturyzacji nie da się zmienić czegoś, co jest dobre i się sprzedaje. Jeśli telefony z rodziny Galaxy A znajdują klientów i nie są zbyt awaryjne to zmiana całej konstrukcji nie ma sensu. Oczywiście i o tym wiedzą wszyscy, że klienci są wymagający. Oczekujemy lepszych baterii – co za tym idzie? Akumulator trochę urośnie i zacznie się rozpychać. Jednak dalej jego głównym miejscem ułożenia będzie środek. Demontaż w tym przypadku nie ulegnie zmianie. Odklejanie baterii dalej będzie wyglądać tak samo jak w poprzednich modelach z mniejszą baterią.

Nowoczesny serwis telefonów Samsung oprócz tego, że wie, jak złożone są smartfony to jest w stanie wykonać naprawę nawet w 20 minut (np. wymiana baterii lub wyświetlacza). Jedynym wyznacznikiem jest dostępności części oraz ilość przyjętych telefonów na serwis Samsung. Dla doświadczonego technika, który naprawia już 100 raz model Galaxy A33 to identyczna naprawa modelu A32. Trudno popełnić błąd, chyba że z tzw. rutyny. Jeśli dalej nie wierzycie, że jest inaczej – polecam zapoznać się z obrazową naprawą modelu Galaxy A73 i Galaxy A53.

Wnętrze Samsung Galaxy A73 / fot.PBKreviews

Naprawy telefonów można porównać do składania mebli z Ikea. Jasne instrukcje, te same schematy i prostota. Jeśli ktoś poradzi sobie ze złożenie jednego kompletu to również poradzi sobie ze złożeniem innych mebli. Dlaczego? Wszystko robione jest identycznie, na wyczucie. Każdy serwis telefonów Samsung wie o tym szukając swojego sukcesu. Niektórzy nawet chętnie prezentują poradniki napraw wiedząc, że połowa klientów samodzielnie naprawi swój telefon. Znajdzie się jednak taka część klientów, którzy cenią swój czas i chętnie oddadzą telefony w ręce specjalistów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *