Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Oppo Reno 10 5G bezpłatnie naprawisz przez 3 lata…jest jeden warunek

Rynek smartfonów ciągle daje o sobie znać. Producenci, chcąc zanęcić klientów oferują różne możliwości oraz dodatkowe bonusy, które ograniczone są czasowo. Bardzo interesującym rozwiązaniem jest Oppo Reno 10 5G. Zakupując tego smartfona do 7 sierpnia 2023 roku otrzymamy dodatkowo 3 lata gwarancji oraz roczną ochronę ekranu (od nieszczęśliwych wypadków). Takie bonusy dają klientom naprawdę dużo. Często nawet czego sami nie widzą. 

Zawsze przy takich bonusach producent oprócz zachęty klientów musi liczyć się z ryzykiem. Zapewnienie klientom dodatkowego roku gwarancji oraz naprawy w przypadku pękniętego wyświetlacza wiążą się z kosztami. Chodzi oczywiście o zapewnienie części na dłuższy okres gwarancji. Uszkodzenie mechaniczne wyświetlacza w ramach promocji może skutkować także wymianą telefonu. Jak to możliwe? W czasach, kiedy o części nie jest łatwo trzeba liczyć się z brakiem podzespołów. W takiej sytuacji nawet przy uszkodzeniu mechaniczny (oczywiście mieszczącym się w ramach promocji) producent przez brak części będzie musiał wymienić telefon na nowy lub wystawić ekspertyzę upoważniającą do wymiany u sprzedawcy. To się może zdarzyć i producent, oferując dodatkowe bonusy musi się z tym liczyć.

Darmowa wymiana wyświetlacza w telefonie Oppo Reno 10 5G?

Kupując telefon w okresie promocji wiele osób zapomina później o dodatkowych uprawnieniach. Oprócz tego każdy klient zdaje sobie sprawę, że oddanie telefonu do serwisu producenta będzie wiązać się z wyczyszczeniem urządzenia z wszelkich danych. Z drugiej strony darmowa wymiana wyświetlacza względem kosztów odpłatnej naprawy może pobudzić do myślenia. Wymiana wyświetlacza w telefonie Oppo Reno 10 5G nie będzie tania. W tych czasach koszty urządzeń z tego segmentu mogą wahać się w granicach od 500 do 1000 zł. To dodatek motywujący do skorzystania z oferowanych przez producenta usług.

Oppo Reno 10 Pro 5G

Pamiętajmy, że promocja obejmuje tylko 1 rok po zakupie. W ramach tej usługi mamy możliwość bezpłatnej jednorazowej wymiany ekranu dla telefonu Oppo Reno 10 5G. Oczywiście w myśl przepisów naprawa udzielana jest na przypadkowe lub nieumyślne uszkodzenia wyświetlacza. Odpada w takim przypadku świadome uszkodzenie wyświetlacza w celu wyciągnięcia nowego modułu (dla odświeżenia wizualnego). Tego typu działanie to wyłudzenie mające na celu świadomego działania na niekorzyść producenta.

Gdzie można dokonać bezpłatnej wymiany wyświetlacza w telefonie Oppo Reno 10 5G?

Najpopularniejszym serwisem w Polsce jest firma CTDI mieszcząca się w Sękocinie Starym (pod Warszawą). Partner wielu producentów stosunkowo niedawno dołączył również do wsparcia gwarancyjnego dla firmy Oppo. Oprócz tego producent korzysta także że wsparcia firmy MTTC Poland znajdujące się w Warszawie. Oczywiście jeśli nie chcemy działać w „pojedynkę” z obsługą serwisową, to warto udać się do sprzedawcy składając reklamacje z tytułu gwarancji. W treści zgłoszenia warto wskazać, że urządzenie zostało objęte promocyjną ochroną wyświetlacza. Nie musimy się obawiać żadnych kosztów, nawet jeśli coś pójdzie nie tak. Gdyby serwis wskazał inaczej to sprzęt zostanie odesłany bez kosztów do sprzedawcy.

Taka sytuacja nie powinna mieć jednak miejsca. Promocja wskazana przez gwaranta jest obligatoryjna, ponieważ była wskazana w reklamie. W tych czasach obietnice promocyjne składane w reklamach są pod szczególną lupą UOKiK. Dlatego nie zwlekajmy i korzystajmy z tego co zaoferowano na przy zakupie naszego Oppo Reno 10 5G. Oprócz wspomnianej ochrony smartfon będzie miał dodatkowe wsparcie w 3 roku gwarancji. To całkiem dużo jak na telefon, który dziś wielu klientów chętnie wymienia do roku.

Zamiast wymiany wyświetlacza w telefonie Oppo Reno 10 5G wymiana szybki?

O takim działaniu możemy mówić dopiero po zakończonej promocji. Jeśli uszkodzimy swojego smartfona a wymiana wyświetlacza będzie zbyt drogim rozwiązaniem na uszkodzoną szybkę, zawsze możemy skorzystać z usług pogwarancyjnych serwisów. Takie punkty specjalizują się w naprawach, których z kolei nie wykonują serwisy gwarancyjne. Nie powinniśmy być zdziwieni jak usługa wymiany szybki w telefonie Oppo Reno 10 5G i 10 Pro 5G niedługo zawita w Internecie. Z pewnością usługa będzie nieco tańsza od klasycznej wymiany całego modułu, ale nie spodziewajmy się obniżki ceny o 80%. Realnie może się to przełożyć na 200-300 zł mniejszej ceny niż wymiana wyświetlacza.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *