Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Cennik napraw pogwarancyjnych dla telefonów z rodziny iPhone 15 nie wygląda najgorzej

Premiera najnowszych iPhone 15 jest już za nami. Podczas konferencji poznaliśmy nieco szerzej najnowsze jabłkofony. Dobrą nowiną, ale też bez większego zaskoczenia jest pojawienie się złącza USB-C. Wprowadzenie tego rozwiązania to między innymi wydźwięk wytycznych Unii Europejskiej.

Wraz z premierą najnowszych iPhone’ów poznaliśmy także cennik napraw pogwarancyjnych. Tak jak w przypadku modeli iPhone 14 tak i tutaj Apple pozwoliło sobie na szerszą obsługę serwisową. Przypomnijmy, że niegdyś wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone graniczyła z cudem. Na całe szczęście Apple w 2015 roku zaczął iść po rozum do głowy wprowadzając rewolucje na rynku serwisowym. Modele iPhone 15 również należą do tych szczęśliwców, które będzie można obsłużyć odpłatnie w serwisie Apple. Niestety tak jak w przypadku poprzedniego modelu tanio nie będzie.

Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 15

Według oficjalnej strony Apple (co w zasadzie też jest nowością, takie rozwiązanie pojawiło się przy modelach 14) koszty wymiany ekranów nie wyglądają najgorzej. Apple dość mocno wyśrubowało ceny, dzięki czemu koszt wymiany wyświetlacza dla nowych 15, mimo iż dalej są wysokie to wciąż opłacalne. Przed możliwością skorzystania z takiej obsługi musimy pamiętać, że ramka każdego smartfona musi być w dobrym stanie. Znaczące uszkodzenia będą wiązać się z propozycją wymiany całego egzemplarza.

Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 15 kosztuje 1479 zł
Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 15 Plus i 15 Pro kosztuje 1779 zł
Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 15 Pro Max kosztuje 2149 zł

Przyglądając się tym kwotom można śmiało powiedzieć, że Apple znormalniał jeśli chodzi o ceny. Skąd taki wniosek? Zerknijmy na inne konkurencyjne smartfony, których koszty wymiany wyświetlacza wyglądają bardzo podobnie. Pamiętajmy, że są to smartfony marki premium. Gdyby Apple nie wprowadził takiego rozwiązania to zamiast wymiany wyświetlacza w telefonie iPhone 15 w kwocie 1479 zł musielibyśmy zapłacić koszty około 4700 zł. Taka sytuacja może mieć miejsce, o czym wspomniałem powyżej – powodem mogą być uszkodzenia uniemożliwiające wymianę wyświetlacza. Co jeszcze oznaczają powyższe ceny? Od takich kwot będziemy mogli mniej więcej wyliczać usługę wymiany szybki dla wszystkich smartfonów. Czy będą one zbliżone? To kwestia „ustaleń” konkretnego przedsiębiorcy oraz rynku, który narzuci cenę wymiany szybek w telefonach iPhone 15.

Wymiana szybki w telefonie iPhone 15 może kosztować około 1100-1200 zł
Wymiana szybki w telefonie iPhone 15 Plus może kosztować około 1400 zł
Wymiana szybki w telefonie iPhone
15 Pro może kosztować około 1400 zł
Wymiana szybki w telefonie iPhone 15 Pro Max może kosztować około 1500-1600 zł

Oczywiście powyższe kwoty to tylko przypuszczenia, ale możemy spodziewać się bardzo podobnych kosztów. Nie spodziewałbym się zbyt dużych obniżek w cenie wymiany szybki dla telefonów iPhone 15. Przedsiębiorcy na czymś muszą zarabiać i z pewnością znajdą się klienci, którzy będą chcieli zaoszczędzić kilka stówek.

Wymiana pokrywy baterii w telefonie iPhone 15

To zupełna nowość (Apple wprowadziło to rozwiązanie już od modeli iPhone 14), która cieszy oko. Niestety tylko na początku. Niestety ceny usług wymiany klapki baterii w smartfona z rodziny iPhone 15 w mojej ocenie jest mocno zawyżona. Apple ma jednak inne zdanie wprowadzając cennik wymiany pokrywy baterii. Jak się prezentują takie usługi?

Wymiana pokrywy baterii w telefonie iPhone 15 kosztuje 859 zł
Wymiana pokrywy baterii w telefonie iPhone 15 Plus kosztuje 859 zł
Wymiana pokrywy baterii w telefonie iPhone 15 Pro kosztuje 1129 zł
Wymiana pokrywy baterii w telefonie iPhone 15 Pro Max kosztuje 1299 zł

Skąd ta konsternacja? Prawdę mówiąc, ceny powyższych usług są mocno zawyżone. Obecnie ciężko znaleźć na rynku smartfona, którego klapka kosztowałaby 1300 zł. Cóż, z Apple nie ma co dyskutować. Nie wprowadzimy zmian, które i tak zostały już opublikowane. Czy wymiana pokrywy baterii w telefonach iPhone 15 na rynku pogwarancyjnym będą tańsze? Trudno powiedzieć, ale można spodziewać się niższych cen. Zaryzykuje stwierdzenie, że koszty naprawy będą mocno konkurencyjne. W tej materii jest o co walczyć, ponieważ rynek każdego dnia napełnia świeża konkurencja, która zamiast 800 zł za pokrywy baterii będzie w stanie zrobić to za 500 zł i też zarobi.

Wymiana baterii w telefonie iPhone 15

Ten rodzaj naprawy jest bardzo interesujący. Nie wiedzieć czemu, ale Apple uściśliło wszystkie koszty dla jednej usługi. Według cennika na stronie Apple wymiana akumulatora dla każdego z modeli jest dokładnie taka sam. To zaskoczenie ze strony producenta, ponieważ ujednolicenie ceny dla wszystkich modeli jest rzadkością.

Wymiana baterii w telefonie iPhone 15 kosztuje 499 zł
Wymiana baterii w telefonie iPhone 15 Plus kosztuje 499 zł
Wymiana baterii w telefonie iPhone 15 Pro kosztuje 499 zł
Wymiana baterii w telefonie iPhone 15 Pro Max kosztuje 499 zł

Godne podkreślenia jest to, że tego typu naprawy mogą być wykonywane w lokalnych serwisach Apple. Zdarza się, że takie urządzenia jeżdżą do centralnego serwisu Apple. Czy naprawa serwisów pogwarancyjnych na rynku będzie niższa? Prawdopodobnie ceny będą bardzo porównywalne. Możemy być tego pewni, ponieważ przedsiębiorcy prowadzący biznes serwisowy weryfikują cenniki samego producenta. Takie koszty wymiany baterii w telefonach iPhone 15 są wręcz promocją. W dawniejszych czasach możliwa była jedynie wymiana całej jednostki za dużo większe pieniądze.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *