Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Czy telefony infinix będą dostępne w sieci Play, Plus, Orange lub T-mobile?

Od pewnego czasu obserwujemy postępy marki Infinix na polskim rynku. Producent bardzo się stara, aby zdobyć zaufanie nowych klientów. Dowodem na takie działania jest umieszczanie smartfonów w ofertach popularnych dyskontów elektroniki. Chcąc jednak bardziej pokazać się na rynku marka Infinix będzie zmuszona wprowadzić swoje produkty do sieci operatorów komórkowych.

Sprzedaż to czynności umożliwiające rozwój każdej firmy. Bardzo istotnym elementem takiego działania jest również marketing oraz dostępność smartfonów na rynku. Marka Infinix, która podjęła wyzwanie walki o polskich klientów zawitała już w każdym możliwym sklepie zajmującym się sprzedażą mobilnej elektroniki. Musimy jednak pamiętać, że trudno zdobyć rynek, kiedy klient nie tylko zmuszony jest zapłacić od razu pełną kwotę na produkt, którego kompletnie nie zna. Co to może oznaczać? Cóż, oprócz istotnej części sprzedaży, jaką jest marketing warto zadbać, aby smartfony Infinix pojawiły się również w ofertach operatorów sieci komórkowych. Sprzedaż w takich miejscach odbywa się na innych warunkach, które często pozwalają producentom zwiększyć swoją sprzedaż. Jak to możliwe? Sieci komórkowe mające bezpośredni dostęp do klientów mogą zadzwonić z ofertą (zakładając, że klient wyraził zgodę na oferty handlowe) i propozycją zupełnie nowego smartfona. Infinix mogłoby zwiększyć swoją sprzedaż, ale warunkiem jest pojawienie się w ofertach sieci komórkowych. Czy to będzie możliwe? Żaden z operatorów na pewno nie musi się obawiać o brak wsparcia serwisowego. Producent od momentu wejścia na polski rynek uruchomił serwis telefonów Infinix w Polsce, którym zajmuje się firma SBE. To kolejny czynnik skłaniający do ewentualnej współpracy.

Infinix w sieci Orange?

Wszystko jest możliwe. Wprowadzanie marki do sieci komórkowej zawsze trwa. Operator musi poznać markę, możliwości, dostawy oraz dowiedzieć się, jak dokładnie wygląda obsługa serwisowa. Takie procesy zwykle trwają i są ustalane na etapie podpisywania umowy. Musimy również zwrócić uwagę, że niektórzy producenci nie zajmują się bezpośrednio sprzedażą smartfonów do operatorów. W ich imieniu sprzedażą zajmują się najczęściej dystrybutorzy. Sieć Orange mogłaby wprowadzić do swojej oferty smartfony Infinix korzystając, chociażby ze wspólnych relacji Ryszarda Lindnera. Jest to osoba odpowiedzialna za rozwój Infinix w Polsce. W tym miejscu warto zaznaczyć, że Pan Ryszard pracował między innymi w sieci Orange zajmując się między innymi zarządzaniem terminalami. Kolejnym silnym punktem Pana Ryszarda jest długoletnia praca w firmie Also, czyli największym dystrybutorze wszelakiej elektroniki.

Infinix Note 12 Pro / fot.infinixmobility.com

Z pewnością doświadczenie oraz kontakty mogą ułatwić wprowadzenie marki do „pomarańczowych” jednak tego nigdy nie będziemy w stanie przewidzieć. Przeglądając portfolio Orange znajdziemy tam niemalże każdą popularną markę. Wśród nich jest także Oppo, Vivo i Realme, które jakiś czas również powoli budowały swoją markę w Polsce.

Infinix w sieci Play?

Najmłodszy operator w swojej historii lubił eksperymentować. W ofercie sprzedażowej fioletowych widzieliśmy już różne marki. Wśród nich byli między innym producenci Telefuneken, Razer Phone, Neffos, Wiko, Kruger&Matz, NothingPhone oraz wiele innych. Marki przez chwilę „zaistniały” w ofercie operatora. Play od zawsze był innowacyjny, wprowadzając do swoich ofert przeróżnych producentów. Trzeba przyznać, że rozpoczęcie współpracy z nowym producentem to także swego rodzaju eksperyment. Operator ryzykuje w ten sposób, że telefony danego producenta nie będą się sprzedawać zbierając tylko kurz na pułkach magazynów. Trudno przewidzieć, czy Infinix wypromuje się na takim poziomie, aby dorównać czołowym producentom.

Infinix Note 12 Pro / fot.infinixmobility.com

Każdy operator zdaje sobie sprawę, że dobra specyfikacja i dobra cena to czynnik przyciągający klientów. Dodatkowy marketing pozwalający pokazać walory sprzętów Infinix będzie argumentem, który może zachęcić konkretnego operatora do zakupu smartfonów lub innych produktów, w celu sprawdzenia zainteresowania marki. Świadomość klientów z roku na rok (również za sprawą reklam, ofert promocyjnych) rośnie.

Infinix w sieci Plus?

To dość nietypowy operator. Z ofert na stronie możemy szybko zauważyć, że nie uświadczymy tam mało popularnych marek smartfonów. Z czego może to wynikać? Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Jednym z powodów może być brak chęci „mrożenia” pieniędzy w nieznane produkty. Może to skutkować niepotrzebnym zapychaniem magazynu operatora. Z drugiej strony Plus prawdopodobnie stawia na sprzedaż tego, co rynek „spopularyzował”. Jeśli wśród takich marek znajdzie się między innymi Infinix to jestem przekonany, że i ten producent pojawi się w ofercie sieci Plus.

Infinix Note 12 Pro / fot.infinixmobility.com

Popularność smartfonów to nie jedyny argument, który może zachęcić polskich konsumentów. Chęć testowania nowości technologicznych w dobrych cenach skutkuje faktem, że sprzedaż telefonów u konkretnego operatora (mającego jako pierwszy konkretną markę) może zachęcić klientów. Nie możemy wykluczyć, że jako pierwszy będzie to Plus.

Infinix w sieci T-mobile?

Różowy operator w ostatnim czasie zrobił trochę szumu koło siebie. Powodem było wprowadzenie własnej marki telefonów. Takie działanie pokazuje nam, że operator również lubi eksperymentować. Stworzenie własnej marki telefonów lub wprowadzenie całkiem nowej to duży, spore ryzyko (zamrażanie środków), którego różowy operator nie może wykluczyć.

Infinix Note 12 Pro / fot.infinixmobility.com

Gdyby w T-mobile pojawiała się marka Infinix zamiast własnych smartfonów marketing tych produktów musiałby się zwiększyć. Różowy operator wprowadzając swoją markę pokazuje, że nie boi się odważnych działań marketingowych. Nie możemy tego wykluczyć, że tak nie będzie. Każdy operator ma możliwość wprowadzenia marki Infinix. Z pewnością do tego dojdzie, jeśli chińskiej marce się uda.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *