Ciekawostki serwisowe Naprawy Apple Strona Główna

Naprawy odpłatne telefonów iPhone 14? Apple przeraża swoim cenami serwisowymi

Nowoczesne iPhone’y szybko zdominowały rynek. Wszelkie informacje na temat tych telefonów mogą zaskakiwać. Wśród nich są też wiadomości, które już zdecydowanie mniej będą zachwycać potencjalnych klientów. Chodzi oczywiście o koszty napraw serwisowych, które zachęcają do znacznie większej uwagi.

Naprawy telefonów iPhone zawsze budziły kontrowersje

Apple od początku swojego istnienia zawsze miał dość specyficzne podejście do napraw serwisowych. Cała obsługa od początku powstawania smartfonów polegała na wymianie urządzeń na kolejne egzemplarze. Z biegiem czasu producent zaczął wprowadzać liczne zmiany w zakresie obsługi serwisowej – pojawiły się naprawy mechaniczne, które nieco zrewolucjonizowały świat napraw GSM. Oczywiście te drobne naprawy były odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy uszkadzając mechanicznie wyświetlacz nie chcieli dokonywać odpłatnej wymiany całego urządzenia.

iPhone 14 / fot.apple.com

Apple zaczęło zmieniać swoje podejście, co finalnie wychodzi na lepsze dla wszystkich klientów. Czy na pewno jest się z czego cieszyć? Niestety odpłatne naprawy mechaniczne nie będą tanie. Amerykański gigant idealnie obrazuje to na przykładzie świeżo zaprezentowanych telefonów iPhone 14, których premiera miała miejsce kilka dni temu. Przyglądając się cenom napraw z pewnością będziemy przerażeni, bo tanio nigdy nie było i nie będzie. Musimy tutaj również zwrócić, że Apple oferuje swoim klientom różnorakie opcje naprawy. Wszystko zależy od wybranego serwisu oraz oczywiście kraju, w którym miałaby być przeprowadzona naprawa odpłatna. Jest to nie tylko dziwne, ale również dla niektórych klientów kompletnie niezrozumiałe.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonach iPhone 14?

Jest to najczęściej zadawane pytanie przez różnych klientów. Nie ma się co dziwić. Telefony to urządzenia, które towarzyszą nam niemalże w każdej sytuacji naszego życia. Coraz częściej większość spraw załatwiamy właśnie przez telefon. Podczas codzienności narażamy swoje smartfony na różne „nieprzyjemności”. Wśród nich mogą być między innymi upadki, które mogą, ale oczywiście nie muszą zakończyć się pęknięciem wyświetlacza. Taka sytuacja od razu uniemożliwi nam działania. Jedyną możliwą opcją naprawy w sytuacji uszkodzenia mechanicznego wyświetlacza jest oczywiście wymiana całego modułu. Jak plasują się ceny dla modeli z rodziny iPhone 14? Informacja pochodzi bezpośrednio ze strony producenta, która zmieniła nieco „wygląd” pod kątem zakładki serwisowej oraz możliwości wyboru usługi serwisowej.

Wymiana wyświetlacza iPhone 14 – 1639 zł
Wymiana wyświetlacza iPhone 14 Plus – 1949 zł
Wymiana wyświetlacza iPhone 14 Pro – 1949 zł
Wymiana wyświetlacza iPhone 14 Pro Max – 2349 zł

Czy powyższe ceny są zaskoczeniem dla klientów? Cóż, każdy użytkownik marki Apple musi liczyć się z faktem, że uszkodzenie jakiegokolwiek urządzenia z logiem jabłka nigdy nie będzie łatwe. Powyższe ceny wymiany wyświetlacza iPhone 14 nie są zaskoczeniem, ale na pewno są wyższe lub identyczne względem modeli iPhone 13. Musimy tutaj zauważyć, że w przypadku każdego Autoryzowanego Serwisu Apple ceny napraw odpłatnych mogą się różnić. Te ceny wymiany wyświetlacza w telefonach iPhone nigdy nie będą jednakowe. Jest to ważny czynnik, jeśli zdecydujemy się na naprawę odpłatną w serwisie producenta warto dokładnie przejrzeć wszystkie punkty, ponieważ nie ma znaczenie, który serwis posiadający wsparcie producenta dokona nam wymiany wyświetlacza. Liczą się oryginalne części oraz certyfikat samego producenta. Musimy jednak pamiętać, że wymiana wyświetlacza w telefonach iPhone 14 to nie jedyna usługa, jaką reprezentuje firma Apple. Na co możemy w takim razie jeszcze liczyć w przypadku naprawy odpłatnej?

Ile kosztuje wymiana baterii w telefonach iPhone 14?

Jest to kolejna usługa, którą z pewnością wielu klientów sobie bardzo chwali. Wyczerpująca się bateria to dla wielu ludzie spory problem, ponieważ takie działanie również uniemożliwia korzystanie ze smartfona. Tuż po premierze nowoczesnych iPhone’ów producent bardzo szybko umieścił na swojej stronie informacje dotyczące ewentualnych napraw odpłatnych. Te informacje to pierwsza wskazówka ukierunkowująca dokładne działanie innych serwisów Apple. Ile w takim razie zapłacimy za wymianę baterii w telefonach iPhone 14?

Wymiana baterii iPhone 14 – 589 zł
Wymiana baterii iPhone 14 Plus – 589 zł
Wymiana baterii iPhone 14 Pro – 589 zł
Wymiana baterii iPhone 14 Pro Max – 589 zł

Ceny napraw są bardzo szacunkowe, ale dokonując napraw poprzez serwis Apple będziemy mieli pewność, że pozyskamy nie tylko solidnie wykonaną usługę, ale również oryginalną część. Sam producent zadba również o środowisko utylizując akumulator w prawidłowy sposób. To dość ważne, ponieważ polskie prawo przewiduję działania mające na celu zadbanie o środowisko. Koszt wymiany baterii w telefonach iPhone 14 również nie powalają na kolana. Musimy się jednak liczyć z tym, że takie akcesorium jak bateria to element eksploatacyjny, który będzie podlegał zużyciu. Jak możemy zobaczyć wymiana baterii w telefonach iPhone 14 posiada jednakową cenę. Czy jest ona powalająca? Jest to pytanie, na które odpowiedzi powinniśmy poszukać samodzielnie.

Ile kosztują inne naprawy telefonów iPhone 14?

To największa zagadka. W zasadzie Apple nie wykonuje innych napraw mechanicznych, jednak strona producenta mówi coś zupełnie innego. Co na to serwisy producenta? W ofertach większości z nich znajdziemy informacje, że możliwa jest wymiana baterii, wyświetlacza oraz całego urządzenia. Poszczególne oferują również inne drobne naprawy. Dlaczego wspomniałem o wielkiej zagadce? Spieszę z wyjaśnieniami.

Wycena uszkodzonej pokrywy baterii iPhone 14 Pro Max / fot.support.apple.com/

Według strony producenta widzimy, że uszkodzenie pokrywy baterii w telefonie iPhone 14 to koszty rzędu 925 zł. Czy to oznacza, że w tej cenie otrzymamy wymianę klapki, a może jednak wymianę całego sprzętu? Cena dotycząca wymiany sprzętu jest zbyt niska. Koszt odpłatnej wymiany iPhone 14 wynosie bowiem 3209 zł. Wszystko na to wskazuje, że mogło tutaj dojść do pomyłki ze strony producenta lub naprawa mechaniczna poprzez wymianę klapki jest oferowana, ale tylko w centralnym serwisie producenta. W Polsce obecnie żaden autoryzowany serwis Apple nie dokonuje wymiany pokrywy baterii. Idąc jednak dalej widzimy, że odpłatna wymiana pokrywy baterii w telefonie iPhone 14 Pro i Pro Max sięgają cenom 2-3 tysiące. Szklana pokrywa baterii lub nawet aluminiowa nie kosztują takich sum, więc możemy tutaj mówić tylko o odpłatnej wymianie całego urządzenia. Dokładne ceny znajdziemy na stronie producenta, który przedstawia nam dokładne wyliczenia. Musimy jednak pamiętać, że to szacunkowe koszty pozwalające jedynie podjąć decyzje, z jakiej konkretnie usługi chcemy skorzystać.

Wymiana szybki iPhone 14 oraz inne naprawy dostępne poza serwisem producenta

Każdy nowy smartfon może wymagać obsługi serwisowej. Bardzo często zdarza się, że uszkodzenie naszego urządzenia można usunąć tylko odpłatnie. Niestety nie zawsze odpłatna obsługa  urządzeń zachwyca klientów. Powodem są oczywiście wysokie koszty. Co w takim przypadku możemy zrobić? Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 14 może nie być potrzebna. Jeśli uszkodzimy tylko samą szybkę, wystarczy skorzystać z usługi refabrykacji, którą w tych czasach oferuje niemalże każdy serwis telefonów iPhone. Wystarczy, że dokładnie poszukamy odpowiednie usługi w internecie wpisując np. wymiana szybki iPhone 14. Już niedługo przeglądarka Google zapełni się licznymi ofertami, które będą oczywiście tańsze.

Niejeden pogwarancyjny serwis telefonów iPhone będzie nam w stanie zaproponować również wymianę baterii lub każdego innego podzespołu. To kwestia czasu, zanim nowe iPhone’y trafią na rynek i ulegną awariom mechanicznym powstałym najczęściej na skutek działań osób trzecich. Nie sposób jednak wspomnieć o tym, że naprawy pogwarancyjne telefonów iPhone zawsze były problematyczne. Powodów jest wiele – głównym są oczywiście braki w częściach. Nie możemy jednak zapominać o tym, że Apple potrafi utrudniać serwisom pogwarancyjnym naprawy mechaniczne na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *