Newsy Strona Główna

Telefonu HTC już nie naprawisz gwarancyjnie w Polsce

Tam, gdzie jedni się ciągle rozwijają inni zmuszeni są do odwrotu. HTC wycofuje obsługę serwisową dla smartfonów z Polski. Niestety firma CTDI (polski oddział) traci autoryzacje napraw tajwańskich telefonów. 

O problemach firmy HTC w segmencie nie trzeba wiele pisać. Producent już od pewnego czasu nie skupia się na rynku smartfonów. Niestety wraz ze sprzedażą ostatnich sztuk u sprzedawców w Polsce HTC musi zapewnić klientom serwis gwarancyjny. Dotychczas obsługą serwisową w Polsce zajmowała się firma CTDI, ale od 2022 roku serwis telefonów HTC przeniósł się za granicę.

Zgłoszenia telefonu HTC do naprawy poprzez stronę

W obecnej sytuacji chcąc naprawić swoje urządzenie musimy udać się na stronę producenta w celu wypełnienia odpowiedniego formularz opisując jednocześnie problem z urządzeniem. Wsparcie technicznie odpisuje w języku angielskim, ale dla osób mających problem z tym językiem polecam translator. Konsultanci przetłumaczą sobie treść wskazując dalej działanie lub ewentualną wysyłkę urządzenia do serwisu telefonów poza granicami naszego kraju.

Resztą zajmie się bezpośrednio firma HTC oraz partnerzy dedykowani do obsługi serwisowo-technicznej. Nowy proces jest w zupełności zrozumiały. Producent nie rozwija działu urządzeń mobilnych, więc wycofanie wsparcia serwisowego było do przewidzenia. Była to kwestia czasu i jak widzimy ten czas nadszedł.

Usterkę telefonu HTC możesz też zgłosić sprzedawcy

Jeśli telefon jest w okresie gwarancji lub rękojmi z urządzeniem można udać się bezpośrednio do sprzedawcy, który będzie zobligowany przyjąć reklamacje bez względu na typ zgłoszenia. W takim przypadku cały powyższy proces zgłaszania leży po stronie sprzedawcy, któremu powinno zależeć na naprawie lub wymianie ze strony producenta. Chodzi oczywiście o koszty w przypadku zgłoszenia z rękojmi.

Przypuszczam, że reklamacji serwisowych na telefony HTC nie ma dużo, ponieważ sprzedaż telefonów stopniowo wygasała, a starsze modele mogą już wychodzi z okresu 2-letniej gwarancji producenta. Wszystko wskazuje na to, że to koniec ery serwisu HTC w Polsce. Nie wykluczone, że nie zobaczymy również innych telefonów tajwańskiego producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *