Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Czy odpłatna wymiana wyświetlaczy w modelach Flip i Fold 5 będzie miała sens w przyszłości?

Premiera Samsung Galaxy Z Flip 5 i Fold za nami. Koreański producent wciąż rozwija to co zaczęło interesować klientów. Składane telefony z roku na rok wydają się być bardziej dopracowane, niestety trzeba się liczyć z tym, że nie będą to wieczne smartfony. Ich wyświetlacze wcześniej czy później się zużyją – naturalna kolej rzeczy. Czy wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Z Flip 5 i Galaxy Z Fold 5 pod dwóch latach będzie miała sens? Odpowiedź nie jest taka oczywista.

Mimo różnych przygód dla smartfonów z rodziny Flip i Fold widzimy, że Polacy pokochali te smartfony. Oprócz nowoczesnych rozwiązań są praktyczne, ładnie się prezentują oraz stwarzają idealne warunki do pracy. Ciągła eksploatacja niesie za sobą niebezpieczeństwo zużycia przeróżnych podzespołów. Wśród nich są oczywiście wyświetlacze, pokrywy baterii oraz akumulatory. Bez względu na zabezpieczenie elastyczny ekran wcześniej czy później ulegnie awarii – pisząc prościej, po prostu pęknie. Wymiana takich podzespołów nigdy nie miała racji bytu, po 2-letniej amortyzacji koszty naprawy umożliwią nam zakup innych smartfonów. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, gdy uszkodzimy wewnętrzny ekran.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w Samsungu Galaxy Z Flip 5?

Cena naprawy będzie uzależniona od ekranu, który będziemy chcieli wymienić. Sprawą oczywistą jest, że wyświetlacz elastyczny będzie znacznie droższy. W końcu różnią się technologią i możliwościami. Już teraz można powiedzieć, że wymiana wyświetlacza w Samsungu Galaxy Z Flip 5 będzie miała sens tylko przy zewnętrznym ekranie. Będzie on znacznie tańszy i z pewnością opłacalny nawet po 2 latach. Koszt takiej wymiany powinien się zamknąć w granicy do 1000 zł. W porównaniu do ceny telefonu taka naprawa będzie bardzo opłacalna, ponieważ możemy w ten sposób uratować nowoczesnego smartfona ratując go przez „złomowaniem”.

Największym zmartwieniem może być wymiana wewnętrznego wyświetlacza Samsung Galaxy Z Flip 5. Koszty takiej naprawy mogą oscylować w granicy około 2500 zł. Po ponad 2 latach taki koszt oraz naprawa nie będzie miała sensu. Warto jednak zwrócić uwagę, że jeśli nowy telefon uchowa się nam w dobrym stanie, to możemy spróbować go zwrócić do Samsunga przy zakupie nowego smartfona. Wtedy producent pomniejszy nam kwotę zakupu nowego Samsunga Galaxy Z Flip 5. Wybór stosownych działań należy do nas. Sprzedaż smartfona w ramach podmiany na inne urządzenie lub doprowadzanie telefonu do stanu używalności poprzez odpłatną wymianę wyświetlacza.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w Samsungu Galaxy Z Fold 5?

Sytuacja niemalże identyczna co w przypadku modelu Flip. Opłacalności wyświetlacza będzie zależeć od tego, który ekran będziemy chcieli wymienić. Najdroższym rozwiązaniem będzie wymiana wewnętrznego wyświetlacza Samsung Galaxy Z Fold 5. Koszty takiej naprawy mogą sięgnąć około 3000 tys złotych. Cena powala i wskazuje, że naprawa takiego podzespołu po 2 latach będzie mijać się z celem. Wewnętrzny ekran to jeden z najcenniejszych podzespołów, o który powinniśmy dbać. Jeśli my zadbamy o wyświetlacz to pozostaje mieć nadzieję, że nie pęknie on podczas zwykłej pracy (składania i rozkładania).

Patrząc na drugi zewnętrzny ekran widzimy, że sytuacja będzie podobna co w urządzeniu Flip 5. Koszty nie powinny przekroczyć około 1000 zł. Wartość urządzenia będzie powalająca, co skutkuje opłacalnością naprawy nawet w 2-3 roku po sprzedaży. Warto również wspomnieć, że gwarancyjna wymiana wyświetlacza w telefonach Samsung Galaxy Z Flip i Fold 5 daje nam nową gwarancję na wyświetlacz. Takie działanie również może wydłużyć żywotność smartfona.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *