Ciekawostki serwisowe Newsy Strona Główna

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22

Smartfony pojawiające się na rynku dość szybko trafiają do serwisów. Powodów takich awarii jest wiele. Część uszkodzeń wynika z wad fabrycznych, jeszcze inna część to uszkodzenia mechaniczne wynikające z winy użytkownika. Przy takich awariach najczęściej pojawiające się pytanie dotyczy kosztów napraw odpłatnych. W celu ograniczenia niektórych pytań Samsung postanowił zaktualizować swoje cenniki podając najnowsze ceny odpłatnej wymiany wyświetlacza w modelach Galaxy S22.

Koszty napraw flagowych smartfonów bardzo często są znacznie wyższe niż można tego oczekiwać. Patrząc na koreańską markę, firmę Samsung możemy dostrzec, że większość flagowych smartfonów wypuszczanych na rynek ma ceny niemalże identyczne lub bardzo podobne do zeszłorocznych flagowców. Wyjątkiem w przypadku Samsunga są jedynie modele Z Flip oraz Galaxy Fold, które na swoim pokładzie mają elastyczny ekran droższy od pozostałych. I chociaż cenniki odpłatnej wymiany wyświetlacza w modelach Galaxy S22 ciągle są za duże, to musimy pamiętać, że koszty naprawy/wymiany konkretnej części powinniśmy oceniać przez pryzmat amortyzacji i obecnej ceny nowego lub używanego urządzenia.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22

Muszę przyznać, że znowu pozytywnie zaskoczyła decyzja Koreańczyków. Miało to również miejsce przy okazji premiery modeli Galaxy S21, gdzie ceny ekranów były zbliżone do kosztów wymiany znacznie starszych flagowców, takich jak Galaxy S8 lub S9. W tym roku Samsung znowu zaskoczył rynek (nie mówię tutaj tylko o możliwościach smartfonów) podając ceny niemalże identyczne dla serii Galaxy S8. Muszę jednak zmartwić wszystkich czytelników. W mojej ocenie Samsung znowu zastosuje podwyżkę lub też unormowanie cen w późniejszym czasie. Jest to raczej kwestia czasu. Ile w takim razie kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22? Cena jest naprawdę rewelacyjna, bo wynosi 829 zł. Dla każdego z nas to dobra wiadomość, bo koszty wymiany nowego modułu LCD w serwisie Samsung są bardzo opłacalne. Wystarczy zerknąć na cenę wyjściową samego modelu Galaxy S22. Obecnie wynosi ona 3999 zł, co nie pozostawia złudzeń co do kwestii opłacalności samej naprawy.

Wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy S22

Co ciekawe na ten moment producent oferuje usługę wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22, bez możliwości naprawy ekranu. W mojej ocenie to z pewnością również ulegnie zmianom, jest to kwestia czasu. Wtedy cenniki z pewnością ulegną zmianom. Jakie wtedy będą koszty wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22? Prawdopodobnie nie przekroczą one ceny 1000 zł. Oczywiście mogę być w błędzie, bo Samsung jak zresztą wiele firm jest kompletnie nieobliczalny.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22+

Oczywiście podczas premiery najnowszych flagowców Samsunga poznaliśmy również inne modele. Są to starsi bracia bliźniacy, którzy najczęściej mają dodatkowe oznaczenia odróżniając tym samym telefony oraz ich możliwości. W znaczącej części przypadków chodzi głównie o wielkość wyświetlacza. A skoro większy ekran, to odpłatna wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22+ również będzie większa. Jak dużo?

Okazuje się, że jest to różnica wręcz symboliczna, bo wynosi 20 zł. Jestem ponownie zaskoczony, ale podejrzewam, że to również kwestia czasu, zanim zamiast ceny 849 zł zobaczymy cenę ponad 900 zł. W mojej ocenie taka zmiana zostanie wprowadzona od 6 miesięcy (od daty tego artykułu). Samsung w przypadku modelu S22+ także nie podał propozycji z możliwą naprawą wyświetlacza. Po zmianach to z pewnością wpłynie na nowe ceny w mojej opinii nieprzekraczające kosztów około 1000 zł. Warto pamiętać, że wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22+ w obecnej cenie 849 zł będzie dostępna tylko w poniższej liście punktów napraw.

Na powyższej liście nie widzimy dwóch centralnych serwisów, które oczywiście dodatkowo doliczą cenę swoich usług (tzw. robocizny) lub kosztów ekspertyzy. Jest to niezwykle ważna informacja, ponieważ wiele osób otrzymując kosztorys np. z serwisu CCS będzie sugerował się tym, że wszędzie otrzyma podobne koszty. Różnice na końcowym kosztorysie mogą wynosić około 100 zł. Czy to dużo, czy mało? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Wam.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22 Ultra

Na sam koniec pozostawiłem najciekawszą propozycję. Urządzenie, które w tym roku z pewnością wprowadziło wiele zmian. Już przed premierą telefonów mogliśmy przeczytać w sieci informacje, że model Galaxy S22 Ultra będzie na pokładzie posiadał rysik. Ten najdroższy flagowiec oficjalnie kończy pracę i produkcje nad modelami z rodziny Galaxy Note. Oczywiście to nie jedyna zmiana, ale wróćmy jednak do tematu. Według informacji od producenta odpłatna wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22 Ultra będzie wynosić aż 1249 zł. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ cena w poprzednim Ultrasie wynosi 1349 zł. Musimy jednak zauważyć, że w modelu S21 Ultra oprócz wymiany wyświetlacza jest także możliwość naprawy ekranu, czyli zupełnie nowej usługi.

Uszkodzony mechanicznie wyświetlacz Samsung Galaxy S21 Ultra

Producent z pewnością i dla tego modelu wprowadzi usługę naprawy. W mojej ocenie, jak już wspomniałem wcześniej to kwestia czasu. Wtedy cena odpłatnej wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22 Ultra może również oscylować w granicach kosztów około 1350-1400 zł. Obecnie każdy serwis Samsung dostępny na powyższej liście, który wykonuje usługi gwarancyjnego serwisu naprawi powyższe modele w aktualnych cennikach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *