Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Wymiana wyświetlacza w Samsung Galaxy S22 – nowe informacje i wewnętrzny wygląd smartfonów

Całkiem niedawno poznaliśmy wygląd urządzeń S22. Przyglądając się nowym flagowcom powinniśmy jednak pamiętać, że każdy telefon ma drugie oblicze. Chodzi oczywiście o sprawy serwisowe, a dokładnie wygląd niektórych części. 

Świat jeszcze dobrze nie poznał najnowszych flagowców firmy Samsung, a już niektórzy zdradzili nam wygląd wnętrza modelu Samsung Galaxy S22. Trzeba przyznać, że środek smartfona wygląda bardzo podobnie do poprzednich modeli. Obrazuje nam to fakt, że ewentualna naprawa takiego telefonu nie powinna sprawić problemu, ponieważ popularny kanał YouTube PBKreviews (dokonujący rozbiórki) oszacował poziom naprawy na 7,5 w skali 10 punktów. Co ciekawe zeszłoroczny flagowiec S21 dostał dokładnie taką samą ocenę według PBKreviews. W mojej ocenie producent wyszedł z prostego założenia – po co zmieniać coś, co się sprawdza i jest dobrze wykonane?

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22 będzie bardzo prosta i podobna do starszych telefonów

Producent być może zaskoczył swoich klientów nowościami z flagowców, ale nie zaskoczył serwisantów. Naprawa flagowców w zasadzie od modelu Galaxy S7 wygląda w zasadzie tak samo, jak w każdym innym smartfonie. Oczywiście zmienił się nieco kształt i ułożenie kilku części, ale naprawa jest bardzo podobna. W przypadku modelu Samsung Galaxy S22 wymiana wyświetlacza to cały moduł z ramką, która na pokładzie ma również oryginalny akumulator. Najprawdopodobniej w późniejszym czasie znajdziemy części do urządzenia z dostępną baterią oraz ekranem z ramką lub bez. Wszystko będzie zależeć od ceny i jakości części. Oczywiście widzimy drobne różnice, ale nie sprawią one problemów osobom, które dotychczas miały okazje naprawiać samodzielnie swojego Galaxy S. Zauważalne różnice to między innymi szklany tył czy chociażby wybrzuszenie kamery. Same różnice nie powinny być jednak problematyczne, ponieważ to zwykła kosmetyka.

Warto zwrócić uwagę, że wszystkie podzespoły są w zasadzie układane niczym puzzle w jednej wytłoczce, czyli całym korpusie z ramką. Ułatwia to proces naprawy, chodź po zdjęciu pokrywy mimo wszystko sugeruje zrobić dokładne zdjęcie lub na bieżąco podglądać internetowe poradniki. Polecam takie działanie osobom, które jednak pierwszy raz podejmą się wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22. Zanim jednak podejmiemy się takiej samodzielnej naprawy, zadajmy sobie pytanie – czy telefon po zakupie nie wymaga zabezpieczenia i ochrony? Uszkodzenia są bardzo kosztowne i czasami warto zainwestować w pokrowce lub inne formy ubezpieczenia.

Naprawa czy wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22?

Opcja naprawy ekranu brzmi nieco dziwnie, ale okazuje się, że nie dla Samsunga. Producent w zeszłym roku wprowadził do swojego portfolio zupełnie nową usługę, która dotychczas była dostępna tylko we flagowcach. Jest to oczywiście usługa pogwarancyjna, która wykonywana jest głównie w serwisie producenta. Dzięki niej wymianę wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22 będzie mogli obniżyć około 15-30% głównej ceny. Czy to dużo? Dla klienta końcowego z pewnością tak, ponieważ części podzespołów, w szczególności ekranów nie należą do najtańszych. Jestem przekonany, wręcz pewny, że usługa naprawy wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22 pojawi się i tylko uprawniony serwis Samsung będzie mógł wykonać taką usługę.

Naprawa wyświetlacza Samsung / fot.samsung.com

Skoro już jesteśmy przy samej usłudze. Sprawdźmy, na czym ona polega. Naprawa wyświetlacza to proces wymiany samego ekranu bez ramki. Specjalistyczne narzędzia oraz maszyny umożliwiają takie działanie. Ważne, aby pamiętać, że obecnie naprawa wyświetlacza dostępna jest tylko jako pogwarancyjna usługa. Nic nie wskazuje na to, aby producent dokonywał w ten sposób wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22 w ramach gwarancji.

Ile będzie kosztować wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22?

Na chwilę obecną nie mamy konkretnych informacji dotyczących tej kwestii. Obserwując jednak dotychczasowe cenniki napraw dla modeli Galaxy S możemy przypuszczać, że koszty odpłatnej wymiany wyświetlacza w telefonach Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra może sięgać kwotom rzędu 1000-1300 zł. Podejrzewam, że już niedługo poznamy pierwsze koszta takich napraw odpłatnych według polskich serwisów firmy Samsung.

fot.shutterstock.com

Z pewnością już niedługo ruszą także oferty wymiany szybki w tegorocznych flagowcach. Będzie to alternatywa dla wielu klientów, którzy nie będą chcieli dokonać odpłatnej wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S22. Patrząc jednak na dodatkową usługę serwisów Samsung musimy jednak porównać wszystkie dostępne możliwe opcje, ponieważ forma naprawy wyświetlacza w podobnej kwocie może być bardzo konkurencyjna. Czy będzie inaczej? Przekonamy się o tym już niedługo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *