Newsy Strona Główna

iPhone 15 Pro i Pro Max – problemy z przegrzewaniem się i głośnikiem

Premiera każdego smartfona zawsze budzi różne kontrowersje. Oprócz nowych technologii każdy producent liczy, że urządzenie spodoba się klientom i co najważniejsze nie będzie z nim problemów natury serwisowej. Rodzina telefonów iPhone 15 zaczyna mieć tzw. problemy wieku dziecięcego z różnymi wadami.

Każdy zgłaszany problem nie działającego smartfona iPhone to nowa „aferka” na rynku. Od drogich urządzeń klienci wymagają niezawodności. Ostatnie informacje na rynku pokazują, że najprawdopodobniej w niektórych modelach iPhone nie obejdzie się bez programów naprawczy.

Jak naprawić przegrzewanie się iPhone 15 Pro i Pro Max?

My jako klienci nic nie musimy robić. To producent zrobi wszystko za nas. Okazuje się, że nadmierne grzanie się powyższy modeli spowodował problem z oprogramowaniem. Apple wydało już oficjalny komunikat wskazując, że usterka zostanie usunięta poprzez nowe oprogramowanie, które już niedługo „poleci” do klientów. Błąd systemowy w sofcie iOS 17 odpowiada za cały problemem przegrzewania się modeli iPhone 15 Pro i Pro Max.

Zestaw iPhone 15 / fot naprawytelefonu.pl

Problemy z oprogramowaniem w różnych smartfonach to pewnego rodzaju norma. Nie ma producenta, który jest idealny w kwestii oprogramowania. Należy pamiętać, że telefon musi pracować z różnymi aplikacjami, środowiskiem np. łączeniem się z systemami audio samochodów. Poprawki oprogramowania mają jednak pewien minus. Naprawiając przegrzewanie się iPhone 15 Pro i Pro Max można przez drobne błędy zepsuć inne funkcje lub pogorszyć działanie smartfona. Idealnym przykładem jest tutaj Samsung, który przez aktualizację do One UI 5.1 (aplikacji Samsung Keyboard) nadmiernie drenuje akumulator. Producent potwierdził ten problem i występował on już w znacznej części smartfonów. Czy dodatkowe problemy po aktualizacji dotkną także Apple? Tego z pewnością dowiemy się w niedługim czasie, ale miejmy nadzieję, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

iPhone 15 Pro Max i problem z głośnikiem

Jest to całkiem świeża informacja i jak pokazuje dawny Twitter płynie od różnych użytkowników powyższego modelu. Opisywany przez Internautów problem dotyczy problemów z głośnikiem w iPhone 15 Pro Max przy dźwiękach audio lub podczas rozmów telefonicznych. Ta sytuacja jest niepokojąca, ponieważ problemem może być już sam głośnik. Czy Apple zacznie wprowadzać program naprawczy dla modeli iPhone 15 Pro Max? Na tę chwilę nie powinniśmy wywoływać paniki, ponieważ Apple jeszcze nie zajęło stanowiska w sprawie.

Najbardziej niepokojące jest to, że problem występuje także po wymianie egzemplarzy. Apple z pewnością będzie zmuszone przyjrzeć się tej usterce, bo może się okazać, że dotyczy to znacznej części iPhone’ów z różnych partii. W tym przypadku przypomina mi się sytuacja, gdzie pewien producent miał podobny problem. Lekarstwem okazała się wymiana konkretnego podzespołu z innej fabryki, ponieważ konkretny dostawca elementu miał problematyczne części niechętnie współpracujące z oprogramowaniem producenta. Apple na pewno weryfikuje każde zgłoszenie, ponieważ moc Internetu potrafi położyć produkt w kilka tygodni (idealnym przykładem był wadliwy i wybuchający Samsung Galaxy Note 7).

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *