Newsy Strona Główna

Samsung Galaxy Watch 6 nie będzie działać z iPhone

Współdziałanie różnych systemów operacyjnych w smartfonach zawsze budziło kontrowersje. Odwiecznym problemem (mniej więcej od Galaxy Watch 4) były zegarki firmy Samsung. Systemy koreańskiej firmy nie współdziałają z iOS. Problem będzie także widocznych z modelami iPhone 15.

Premiera najnowszych zegarków Samsung Galaxy Watch 6 przyniosła wiele ciekawostek. Oprócz nowoczesnych rozwiązań koreański producent postanowił się „odciąć” od konkurencji. Dotyczy to oczywiście kompatybilności systemów operacyjnych. Zegarek Samsung Galaxy Watch 6 nie będzie działać z systemem iOS. To było do przewidzenia, ponieważ takie działanie ma miejsce już od 4 generacji.

Dlaczego Samsung Galaxy Watch 6 nie będzie działać z telefonami iPhone?

Powodem wszelkich komplikacji jest brak zgodności systemów. Samsung Galaxy Watch 3 zadebiutował w 2020 roku i był ostatnim, na którym działał Tizen — system operacyjny typu open source opracowany przez firmę Samsung. W 2021 roku firma wypuściła Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic, oba działały na systemie Wear OS 3 — wspólnym opracowaniu Google i Samsunga. Od tego czasu żaden zegarek Galaxy Watch nie jest kompatybilny z urządzeniami Apple iOS ani iPhone. Trudno skonfigurować zegarek, aby wszystkie 3 firmy współdziałały na jednym systemie. Seria Samsung Galaxy Watch 6 działa w systemie Wear OS 4 z aplikacją Samsung One UI.

Obserwując rynek musimy przyzwyczaić się, że lepiej nie będzie. Ścisła współpraca Samsunga z Google uniemożliwia jednoczesne działanie z Apple. Niestety wielu konsumentów przekonuje się z tym dopiero po zakupie zegarków, które są ładne i niestety drogie. Czy Samsung Galaxy Watch 6 będą kiedykolwiek działać z telefonami iPhone? Są na to pewne rozwiązania (różne aplikacje) umożliwiające niepełne działanie. Są to oczywiście rozwiązania doraźne, ale producenci nie dojdą do porozumienia w tej sprawie oczekując jednak działania produktów w jednym systemie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *