Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Koszty napraw odpłatnych smartfona Samsung Galaxy Fold 5 mogą zniechęcić, ale do tego powinniśmy już przywyknąć

Nowa rodzina składanych telefon od firmy Samsung nie wnosi na rynek zbyt dużo. Oprócz identycznych rozwiązań i funkcji w modelach Fold 5 zmianie nie uległa również cena napraw serwisowych. Różne usługi wahają się w podobnych kosztach co poprzednicy. Można śmiało powiedzieć, że cena wymiany wyświetlacza, baterii, pokrywy baterii oraz złącza ładowania nikogo nie zaskoczy.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Fold 5?

Cena takiej usługi była do przewidzenia. Jest ona bardzo podobna do poprzednich modeli, adekwatnie do ekranu (wewnętrzny i zewnętrzny). Z pewnością nie będzie to częsta usługa dla tych smartfonów, ale mimo wszystko producent musi ją zaoferować klientom bez względu na poziom zainteresowania. Nie ma się co łudzić, że klienci będą chętnie dokonywać napraw odpłatnych tak drogich smartfonów. Według cennika jednego z serwisów Samsunga dowiadujemy się, że wymiana wewnętrznego wyświetlacza dla modelu Fold 5 to koszt 2640 zł. Do tego z pewnością dojdą jeszcze koszty robocizny, które od razu odstraszą każdego klienta.

Należy jednak pamiętać, że telefon Fold 5 posiada też drugi wyświetlacz. Uszkadzając ekran zewnętrzny będziemy musieli zapłacić koszty rzędu 680 zł. Przy wyjściowej cenie smartfona naprawę odpłatną tej części urządzenia można rozważyć. Musimy jednak pamiętać, że najbardziej narażonym elementem na uszkodzenie jest elastyczny ekran. Samsung miewał już różne perypetie z poprzednimi Foldami, które dość często trafiały do serwisu w celu wymiany wyświetlacza. Powodem były uszkodzenia mechaniczne powstałe w różnych sytuacjach, nie zawsze z winy klientów. Na chwilę obecną rynek testerów i nowych technologii raczej nie reklamuje takich problemów.

Ile kosztuje wymiana baterii w telefonie Samsung Galaxy Fold 5?

W tej materii autoryzowany serwis Samsung również nie pozostawia nas bez odpowiedzi. Według oficjalnego cennika wiemy, że wymiana baterii w telefonie Samsung Galaxy Fold 5 taka usługa będzie kosztować 450 zł. Czy jest to dużo? Odpowiedź na to pytanie powinniśmy rozpatrywać przez pryzmat ceny całego urządzenia. W końcu co to jest 450 zł do kwoty 8800 (cena ze strony Samsung.com). Oczywiście – musimy pamiętać o amortyzacji, ale kwota prawie 9 tysięcy szybko nie zrówna się z kwotą 450 zł czy też kosztem wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Fold 5.

Bateria Samsung Galaxy A04s / fot.YouTube/PBKreviews

W tym miejscu musimy pamiętać, że każdy serwis Samsung może mieć nieco inną kwotę wymiany baterii. Wiązać się to może między innymi kosztami diagnozy oraz robocizny. Rozłożenie telefony Fold 5 do najprzyjemniejszych nie należy a serwisy żyją między innymi z napraw pogwarancyjnych. Usługa wymiany akumulatora cenowo jest zbliżona do poprzednich modeli. Różnice wahają się między 40-60 zł. To wszystko było do przewidzenia, ponieważ producent nie mógłby dać zaporowej ceny, która byłaby nieosiągalna dla klientów końcowych. Z drugiej strony – czy kogoś, kto posiada smartfona z rodziny Fold nie stać na taką usługę? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam już Wam.

Ile kosztuje wymiana złącza ładowania w telefonie Samsung Galaxy Fold 5?

Pisząc o samej baterii nie sposób nie wspomnieć o module USB. To właśnie ten element odpowiada za naładowanie każdego smartfona. Nowoczesne naprawy telefonów to naprawy modułowe. Wiele części są połączonych ze sobą. Płytka SUB-usb to element niezwykle popularnych. Na tym elemencie oprócz złącza ładowania znajdziemy także mikrofon oraz złącze anteny. Jest to zależne od struktury smartfona. Ile w takim razie kosztuje wymiana złącza ładowania w telefonie Samsung Galaxy Fold 5? Ano nie dużo, bo jest to kwota 380 zł. Nie sposób porównywać takich sum do wartości całego urządzenia nawet po 3 latach.

Pamiętajmy, że ceny większości usług będą się różnić. To od klientów zależy wybór serwisu. Jeśli dany serwis Samsung posiada autoryzacje producenta, to dlaczego nie skorzystać z tańszej oferty? Tutaj liczy się czas i przede wszystkim dane. Klientom najbardziej zależy na danych, które łatwo utracić. Usługa wymiany gniazda USB w telefonie Samsung Galaxy Fold 5 z pewnością już niedługo pojawi się na rynku serwisów pogwarancyjnych. Ten rynek także szuka swojej szansy na zarobek, bo smartfony to elektronika, która łatwo może się popsuć. Nie zawsze z naszej winy.

Ile kosztuje wymiana pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy Fold 5?

Każdy właściciel tak drogiego smartfona musi uważać, aby telefon przypadkiem nie wyśliznął się z ręki. Upadek na wyświetlacz zaboli nasz portfel. Czy mówimy tylko o ekranach? Musimy pamiętać, że Fold 5 posiada także pokrywę baterii. Ona również może popękać, ponieważ jest wystawiona na różne czynniki. Jeśli nasz telefon mimo wszystko trafi do serwisu będziemy zmuszeni liczyć się z kosztami naprawy odpłatnej. Jakiekolwiek pęknięcia w tak nowoczesnej elektronice będą ocenione jako uszkodzenie mechaniczne z winy klienta. Koszt wymiany pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy Fold 5 będzie kosztować tylko a może i aż 260 zł. W mojej ocenie jest drobnostka, przy kwocie pełnego zakupu urządzenia.

Samsung Galaxy Z Fold 2

Wymiana pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy Fold 5 może należeć do częściej wybieranych napraw. Przede wszystkim urządzenia narażone są na uszkodzenia w każdym momencie, nie tylko podczas upadku. Klapka baterii może się także odklejać lub może dojść do uszkodzenia szkiełka aparatu fotograficznego. Serwis Samsung w takim przypadku zaproponuje wymianę całej pokrywy. W punktach pogwarancyjnych znajdziemy możliwość wymiany samego szkiełka, chociaż to średnio opłacalna naprawa.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *