Newsy Strona Główna

Serwis telefonów Samsung może wymienić ekran w modelach Galaxy Fold i Flip za połowę ceny

Smartfony z rodziny Galaxy Fold i Flip to drogie urządzenia. Oba modele charakteryzują się składanym wyświetlaczem, który może wywołać przerażenie w sytuacji uszkodzenia mechanicznego. Firma Samsung ma na to jednak pewne nieco tańsze i terminowe rozwiązanie.

Wprowadzenie technologii elastycznych ekranów z chwilą ich wejścia na rynek wzbudzało wiele kontrowersji. Pierwsze telefony, które wyszły do sprzedaży również miały pewne problemy ze składanym ekranem. Obecnie zostało to dopracowane, ale pękniecie elastycznego wyświetlacza może wiązać się ze znaczną kwotą za naprawę takiego uszkodzenia.

Ile kosztuje odpłatna wymiana wyświetlacza w modelach Galaxy Z Flip?

Dzięki ograniczonej czasowo promocji wielu klientów już dziś może skorzystać z całkiem ciekawych ofert serwisowych firmy Samsung. Dotyczą one oczywiście usługi wymiany wyświetlacza w modelu Galaxy Z Flip. Producent postanowił zaproponować klientom 50% rabat na wymianę wewnętrznego (elastycznego) wyświetlacza. Jest to całkiem ciekawa promocja, ponieważ umożliwia nam przywrócenie całkiem drogiego smartfona do stanu używalności zachowując przy tym pozostałą gwarancję dostępną po naprawie w serwisie Samsung. Zobaczmy zatem, jak prezentują się ceny odpłatnej wymiany ekranu po 50% rabacie.

Samsung Galaxy Z Flip – cena po rabacie 1249,50 zł / cena bez rabatu 2499 zł
Samsung Galaxy Z Flip 5G – cena po rabacie 1249,50 zł / cena bez rabatu 2499 zł
Samsung Galaxy Z Flip 3 5G – cena po rabacie 1249,50 zł / cena bez rabatu 2299 zł

Powyższe stawki nawet po rabacie mogą wydawać się wysokie, ale wbrew pozorom powinniśmy przyjrzeć się cenie samego urządzenia. Bardzo często do różnego rodzaju uszkodzeń dochodzi np. po tygodniu od zakupu. Czy w takim przypadku opłaca się naprawić telefon, czy jednak wyrzucić go na złom lub sprzedać na części? W mojej ocenie odpowiedź jest prosta, ponieważ ja bym wybrał naprawę starając się jak najszybciej zorganizować odpowiednią kwotę, która zapewnia nam obniżkę, aż 50% ceny. Musimy również pamiętać, że modele Flip to urządzenia premium. Zastosowane w nich części znacząco się różnią względem np. modeli z rodziny Galaxy A. Chodzi głównie o wyświetlacz, który w momencie zaprezentowania 1 modelu Flip/Fold wzbudzały różne emocje oraz liczne kontrowersje.

Ile kosztuje odpłatna wymiana wyświetlacza w modelach Galaxy Fold?

Oferowana przez producenta promocja wygląda bardzo ciekawie również w przypadku modelu Fold. Wewnętrzny ekran nie tylko prezentuje się okazale, ale jest podatny na drobne uszkodzenia. Dotyczy to również zwykłych drapnięć, gdzie delikatny i elastyczny wyświetlacz można uszkodzić nawet samym paznokciem. Spójrzmy na nowe ceny usługi wymiany wewnętrznego ekranu.

Samsung Galaxy Fold – cena po rabacie 1349,50 zł / cena bez rabatu 2699 zł
Samsung Galaxy Z Fold 2 5G – cena po rabacie 1349,50 zł / cena bez rabatu 2699 zł
Samsung Galaxy Z Fold 3 5G – cena po rabacie 1349,50 zł / cena bez rabatu 2699 zł

Wszystkie naprawy telefonów w powyższych cenach mogą zostać wykonane tylko przez gwarancyjny serwis Samsung. Przywraca nam to nie tylko wsparcie producenta i zapewnia oryginalną część. Obniżenia kosztów o 50% jest fajnym ukłonem od producenta, ponieważ najdroższe modele Galaxy Fold kosztują nawet 9 tysięcy złotych, a możliwa naprawa/wymiana wyświetlacza wewnętrznego to tylko, a może i aż 1349,50 zł. Z szybkiej kalkulacji wynika, że mamy tutaj naprawdę spore oszczędności. Dotyczy to zarówno świeżo zakupionych telefonów, jak i tych, które doświadczyły już pewnej amortyzacji.

Gdzie i jak możemy skorzystać z promocji 50% rabatu na wymianę wewnętrznego wyświetlacza?

Oferta od Samsunga dotyczy wybranych urządzeń zakupionych bezpośrednio u autoryzowanych partnerów sprzedażowych. Jak w przypadku każdej promocji, tak i tutaj mamy dostępny regulamin, który jasno określa zasady. Są to nie tylko operatorzy, ale również popularne dyskonty elektroniczne. Dokładną listę znajdziecie po linkiem regulaminu. Sam zakup urządzenia z listy wybranych partnerów sprzedażowych nie wystarczy. Chcąc skorzystać z promocji musimy posiadać specjalny kod promocyjny, który możemy pozyskać zgłaszając nasze urządzenie w aplikacji Samsung Members. Specjalny kod umożliwi nam skorzystanie z promocji w jednym z Autoryzowanych Centrach Serwisowych dostępnych oczywiście na stronie producenta.

Samsung Galaxy Fold / fot.fixit.com

Najważniejszą informacją w całej promocji jest oczywiście czas promocji, która niestety jej ograniczona. Samsung udostępnił promocje w okresie od 14.02.2022 do 30.06.2022 godz. 23:59. Wobec powyższego musimy się spieszyć, ponieważ promocja może szybko przeminąć, a my nie będziemy mieli okazji zaoszczędzić sporej części pieniążków. Nie ma się co oszukiwać rabat 50% dla urządzeń Fold (kosztujących około 9 tys) może wyglądać naprawdę interesująco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *