Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Czy naprawa ekranu Samsunga Galaxy S24 Ultra jest kosztowna czy tylko przereklamowana?

W dzisiejszym świecie, gdzie smartfony stają się coraz bardziej niezbędnym narzędziem, pytanie o koszty naprawy ich ekranów staje się coraz bardziej palące. Artykuły w sieci często malują kosztowny obraz, zmuszając nas do zastanowienia się, czy naprawa rzeczywiście będzie tak droga, jak się wydaje. Przedstawimy teraz rzetelne informacje na temat wymiany wyświetlacza (obecnie możemy używać innej formy, czyli naprawa) w modelu Samsung Galaxy S24 Ultra, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Do napisania tego artykułu zachęciły mnie inne artykuły, które mocno „zastraszają” przyszłych konsumentów. W Internecie możemy przeczytać, że portfel nas za boli, że będzie naprawdę drogo lub, że za wymianę wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S24 Ultra zapłacimy majątek. Czytając różne konkurencyjne portale próbowałem znaleźć dokładne źródło z polskich serwisów, ale nie dopatrzyłem się takiej informacji. I to akurat mnie nie dziwi, ponieważ gwarancyjne serwisy producenta nie podały na swoich stronach cenników z pozycją modeli S24. To nie oznacza, że usługa odpłatna wymiany ekranu rzeczywiście będzie taka droga. Bardzo dobrym potwierdzeniem tej informacji jest strona samego producenta, która informuje nas nie tylko o kosztach, ale również o zapomnianej usłudze, jaką jest naprawa wyświetlacza. Usługa ta polega na wymianie uszkodzonego elementu w module wyświetlacza.

Ile będzie kosztować wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S24 Ultra?

Skoro już wiemy, gdzie dokładnie szukać takiej informacji warto napisać wprost. Wymiana wyświetlacza to nie to samo co naprawa. Obie usługi różnią się wykonaniem. Oficjalna strona firmy Samsung wyraźnie wskazuje, że usługa naprawy wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S24 Ultra to koszt 1044 zł. Oczywiście to nie będą jedyne koszty, ponieważ gwarancyjny serwis Samsung doliczy do usługi inne koszty np. transportu.

Wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy S24 Ultra

Wszelkie informacje w tej sprawie znajdziemy na stronie wybranego punktu serwisowego, ale te koszty będą oscylować w okolicy około 100 zł. Wiem, wiem czekacie na odpowiedź ile tak naprawdę będzie kosztować wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S24 Ultra. W tym celu należy skontaktować się z serwisem producenta, który telefonicznie poinformował mnie, że trudno wprost wydać jednoznaczny werdykt, ponieważ w grę wchodzi właśnie usługa naprawy wyświetlacza. Producent nie przewidział usługi wymiany ekranu dla S23 Ultra, S24, S24+, S24 Ultra i pewnie każdej następnej generacji. Takie działanie to nowy sposób obniżenia ceny usługi i oczywiście swego rodzaju kosztów w produkcji części.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S24 Ultra to majątek, krocie?

Zdecydowanie nie. Oczywiście punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i każdy ma prawo do własnego zdania. Oceniając wycenę naprawy powyższego modelu musimy przede wszystkim brać pod uwagę fakt, że telefon nie kosztuje 2 zł. Flagowce Samsunga zawsze są drogie. Najwyższe modele sięgają cen od 7200 do nawet 8500 tysiąca złotych (mowa o wersjach 512 GB i 1TB). Kupując urządzenie, które tyle kosztuje powinniśmy liczyć się z tym, że koszty około 1100 zł za naprawę ekranu nie wydają się być znaczną kwotą.

Samsunga S23

Trudno zgodzić się z faktem, że koszt takiej naprawy to majątek, krocie lub – co gorsza – bankructwo dla naszego portfela. Chociaż nie wypada się nie zgodzić, że dla kogoś 1100 zł to może być majątek, ale czy taka osoba chciałaby kupić telefon za 8500 tysięcy? Zapraszam każdego do komentowania, bo zdania w tej kwestii na pewno będą podzielone. Osobiście uważam, że ceny ekranów do flagowych smartfonów co roku kosztują mniej więcej tyle samo. Pamiętajmy również o usłudze naprawy wyświetlacza. Samsung nie bez powodu stworzył takie możliwości (dostępne głównie dla flagowców), które dla modelu Galaxy S24 Ultra wynoszą 1044 zł. Czy jest to dużo w porównaniu do kwoty 7200 lub 8500 tysiąca złotych? W mojej ocenie nie, bo odpłatna naprawa telefonu w serwisie Samsung przywraca warunki gwarancji i opłaca się wykonać taką naprawę, kiedy urządzenie opłaca się naprawiać.

Wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S24 Ultra jako dodatek

Jest to jedna z kolejnych usług, którą lubią konsumenci. Niestety większość osób szuka pomocy w pogwarancyjnych serwisach Samsung, ponieważ przeczyta artykuł mówiący o tym, że wymiana wyświetlacza w jego flagowcu będzie kosztować majątek. I tu pojawia się bardzo ciekawa sytuacja. Koszty wymiany szybki powinny być dużo tańsze od samej usługi wymiany ekranu. Jednakże, od kiedy Samsung wprowadził usługę naprawa wyświetlacza promocja usług wymiany szybki w telefonie Samsung Galaxy S24 Ultra powinna zacząć sporo tracić w oczach klientów. Usługa w serwisie producenta przywraca warunki gwarancji, więc ochrona urządzenia przez pozostały okres gwarancyjny nam zostanie. W sytuacji wymiany szybki będziemy zmuszeni korzystać tylko z nieautoryzowanych punktów napraw telefonów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *