Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Serwis telefonów Vivo – koszt wymiany wyświetlacza i szybki

Uszkadzając mechanicznie smartfona musimy liczyć się z kosztami ewentualnej naprawy odpłatnej. Najczęstszą awarią powstałą z winy klienta są pęknięcia wyświetlacza lub szybki. Zdarzają się oczywiście uszkodzenia obudowy, ale rzadziej, ponieważ większa część użytkowników zabezpiecza swoje urządzenia pokrowcami, które osłaniają pokrywę baterii.

Koszty wymiany wyświetlacza to często najbardziej nieopłacalne usługi. Ceny napraw odpłatnych potrafią być zagadką w szczególności, kiedy zamiast wymiany telefonu na inny model chcemy jednak dokonać naprawy urządzenia, aby móc z niego jeszcze trochę pokorzystać. Gwarancyjny serwis telefonów Vivo umożliwia nam sprawdzenie orientacyjnego kosztu wymiany wyświetlacza dla swoich smartfonów.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonach Vivo?

Za obsługę serwisową firmy Vivo w Polsce odpowiada firma CCS. Jest to obecnie jedyny serwis telefonów tego producenta. To właśnie tam możemy dokonać napraw gwarancyjnych oraz pogwarancyjnych. Serwis CCS udostępnił na swojej stronie możliwość weryfikowania kosztów ewentualnych napraw odpłatnych. Narzędziem do wyliczania wycen naprawy jest „kalkulator”. Są to wyceny szacunkowe i nie stanowią one pełnej oferty cenowej. Zakładając, że w naszym urządzeniu do wymiany będzie tylko wyświetlacz możemy spodziewać się naprawy w poniższej kwoty. Do tego powinniśmy doliczyć koszty robocizny. Nie będzie to kwota większa niż 100 zł. Czy koszty wymiany wyświetlacza w telefonach Vivo prezentują się dość dobrze? Trzeba przyznać, że nie są wysokie, musimy jednak uważać o amortyzacji urządzeń, które pozwolą zweryfikować końcową opłatę za naprawę odpłatną.

Wymiana wyświetlacza Vivo Y11s cena 405 zł
Wymiana wyświetlacza Vivo Y01s cena 335 zł
Wymiana wyświetlacza Vivo Y20s cena 405 zł
Wymiana wyświetlacza Vivo Y21s cena 421 zł
Wymiana wyświetlacza Vivo Y33s cena 446 zł
Wymiana wyświetlacza Vivo Y52 5G cena 399 zł
Wymiana wyświetlacza Vivo Y70 cena 597 zł
Wymiana wyświetlacza Vivo Y72 5G cena 399 zł
Wymiana wyświetlacza Vivo Y76 5G cena 480 zł

To na co powinniśmy zwrócić uwagę to ilość telefonów. Marka Vivo ma obecnie w Polsce mniej modeli niż Realme lub Xiaomi. Każdy sposób na zdobycie klienta jest dobry, ale mniejsza ilość modeli to również mniejsza szansa na zainteresowanie klientów. Tym bardziej, jeśli mówimy o tak szerokiej i dobrze zorganizowanej konkurencji.

Wymiana wyświetlacza Vivo V21 5G cena 517 zł
Wymiana wyświetlacza Vivo V23 5G cena 540 zł

Powyższe usługi zapewniają klientom możliwość przywrócenia urządzenia do działania, ale dodatkowo zapewniają klientom „odnowienie” gwarancji. Nie jest to nowość, ponieważ takie działanie stosuje w zasadzie każdy producent w Polsce. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma CCS, która wykonuje działania serwisowe dla wielu producentów.

Wymiana wyświetlacza Vivo X51 5G cena 1237 zł
Wymiana wyświetlacza Vivo X60 Pro cena 1166 zł

To na co warto zwrócić uwagę to kwoty napraw. W portfolio producenta Vivo odpłatna wymiana wyświetlacza nie wygląda najgorzej. Tylko dwa modele z rodziny X przekraczają koszty ponad 1000 zł.

Ile kosztuje wymiana szybki w telefonach Vivo?

Wymiana wyświetlacza nie jest jedyną formą naprawy uszkodzenia przedniego panelu. Jeśli ekran jest sprawny, a uszkodzenie występuje tylko na szybce to pogwarancyjny serwis telefonów Vivo będzie mógł zaoferować zupełnie inną usługę. Mowa oczywiście o wymianie szybki w telefonach Vivo.

Wymiana szybki Vivo Y11s cena 405 zł
Wymiana szybki Vivo Y01s cena 335 zł
Wymiana szybki Vivo Y20s cena 405 zł
Wymiana szybki Vivo Y21s cena 421 zł
Wymiana szybki Vivo Y33s cena 446 zł
Wymiana szybki Vivo Y52 5G cena 399 zł
Wymiana szybki Vivo Y70 cena 597 zł
Wymiana szybki Vivo Y72 5G cena 399 zł
Wymiana szybki Vivo Y76 5G cena 480 zł

Usługa wymiany szybki w punktach umożliwiających tego typu naprawy niestety nie zapewni nam gwarancji producenta. Karta gwarancyjna Vivo wyklucza takie działanie jak wymiana szybki. Plusem będzie tutaj jednak cena. Regeneracja i odzyskanie oryginalnego wyświetlacza oszczędza znaczne koszty.

Wymiana szybki Vivo V21 5G cena 517 zł
Wymiana szybki Vivo V23 5G cena 540 zł

Pamiętajmy jednak, że tego typu naprawy będą możliwe w przypadku w pełni sprawnego wyświetlacza. W innym przypadku zamiast wymiany szybki w telefonach Vivo jedynym rozwiązaniem będzie usługa wymiany ekranu.

Wymiana szybki Vivo X51 5G cena 1237 zł
Wymiana szybki Vivo X60 Pro cena 1166 zł

W przypadku każdej z usług naprawa będzie kosztem klienta. Nie są to przyjemne informacje, ale następstwa nieostrożnego obchodzenia się z telefonem lub zwykły wypadek podczas pracy. Jeśli nie znajdziemy na rynku serwisu oferującego usługę wymiany szybki, może to oznaczać, że nie będzie ona dostępna. Dotyczy to najpewniej znacznie tańszych modeli, gdzie wymiana szybki jest kompletnie nieopłacalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *