Naprawy Samsung Naprawy telefonów Strona Główna

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A13 pokazuje, że znowu będzie nudno

Niektóre modele smartfonów są wręcz klonami swoich poprzedników. Dostrzegamy to nie tylko w zakresie wizualnego podobieństwa, ale również i wnętrza urządzenia. Obserwując budżetowe smartfony Samsung Galaxy A12 i Galaxy A13 widzimy, że naprawy tego urządzenia będą nie tylko bardzo proste, ale również bardzo podobne.

Czasami to, co wydaje się proste może być najtrudniejsze. W przypadku napraw mechanicznych telefonów wszystko jest możliwe i nigdy nie możemy przewidzieć, czy wszystko pójdzie po naszej myśli.

Jak wygląda proces wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A13?

Jest to w zasadzie identyczna kopia poprzedniego modelu. Sam proces rozbiórki również nie będzie się zbytnio różnił. Co ciekawe do naprawy wystarczy nam dosłownie kilka narzędzi i nie musimy korzystać z opalarki lub innego narzędzia grzewczego. W pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać o wyciągnięciu karty sim. Jest to niezbędne, ponieważ wcześniej czy później będziemy musieli wyciągnąć kartę. W następnym etapie przechodzimy do demontażu pokrywy baterii. Działanie jest tutaj identyczne. Pokrywa posiada zaczepy, więc do jej zdjęcia wystarczy nam prosty otwierak lub wzmocniona i przerobiona kostka do gitary. Podważając pokrywę możemy swobodnie przesuwać otwierak znajdujący się w szczelinie. Umożliwi nam to pełne zdemontowanie pokrywy baterii. Gdy już uda się nam delikatnie podnieść klapkę baterii odkładamy ją delikatnie na, bo, ale nie ciągniemy, ponieważ pokrywa połączona jest płytą główną poprzez czytnik linii papilarnych. Wczepka zabezpieczona jest aluminiową blaszką, którą mocna delikatnie podważyć. Musimy jednak uważać, ponieważ osłonka może nam odskoczyć. Demontaż osłonki umożliwi nam swobodne odłączenie całej pokrywy baterii.

Po zdemontowaniu pokrywy możemy przejść do kolejnych działań. Do tej czynności powinniśmy użyć śrubokręta krzyżakowego. Na osłonce płyty głównej oraz innych elementów mamy 14 śrubek, które powinniśmy odkręcić. Nie powinno to być trudnym działaniem dla osób, które podejmują się samodzielnej naprawy. Po odkręceniu wszystkich śrubek możemy przejść do demontażu osłonki (element z modułem NFC). Możemy to zrobić samymi rękoma bez konieczności używania jakichkolwiek narzędzi serwisowych.

Wymiana baterii w telefonie Samsung Galaxy A12 z użyciem alkoholu

W kolejnym etapie możemy swobodnie odłączyć inne podzespoły. Mowa oczywiście o baterii, taśmie wyświetlacza oraz przedniej kamerce. Do odłączenia zostały nam jeszcze dwie anteny. Umożliwia nam to pełny demontaż (wyciągnięcie jej z korpusu urządzenia) płyty głównej. Jest ona blokowana jedną śrubką, która po odkręceniu umożliwi nam wyciągnięcie płyty głównej. Daje nam to całkowity demontaż górnej części urządzenia. Do momentu wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A13 zostało nam jeszcze kilka kroków. Jednym z nich jest zdemontowanie dolnej osłonki. Umożliwi nam to demontaż dolnej płytki (znajdziemy tam między innymi mikrofon, gniazda do anten, gniazdo ładowania oraz port jack) po wcześniejszym odkręceniu jednej śrubki.

Zbliżając się do wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A13 powinniśmy przejść do demontażu baterii. Niejeden serwis telefonów Samsung do takiego demontażu wykorzystuje alkohol izopropylowy. Wystarczy zakroplić go w ramkach baterii i odczekać kilka chwil (pozwolić, aby alkohol rozszedł się pod baterią), co pozwoli nam znacznie łatwiej podnieść akumulator. Niektórzy producenci oferują dodatkowo podklejoną samoprzylepną taśmę co umożliwia jeszcze łatwiejszy demontaż baterii. Do zakończenia demontażu i wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A13 wystarczy zdemontować jeszcze moduł wibracji oraz buzzer i dwie anteny. W przypadku nowego wyświetlacza w znaczącej części na rynku mamy dostępne moduły wraz z korpusem i ramką. Jest oczywiście możliwy montaż samego wyświetlacza po odklejeniu ekranu od korpusu.

Porównanie wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A13 względem modelu Galaxy A12

W przypadku napraw obu urządzeń widzimy, że w zasadzie nie ma tam większych różnic. Naprawa obu modeli nie powinna sprawić problemu nikomu, kto dokonywał już innych napraw mechanicznych. Wymiana baterii lub wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A13 w mojej ocenie jest naprawdę prosta. Nie musimy tutaj korzystać z opalarki, a sama pokrywa baterii jest mocno plastikowa i łatwo ją można zdemontować. Jeśli mimo tak prostego telefonu nie będziecie w stanie poradzić sobie z naprawą, zawsze można wybrać odpowiedni serwis telefonów Samsung, wyszukując go w przeglądarce Google. Mam nadzieję, że nie będziecie jednak potrzebować tego typu pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *