Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Co znajdziemy w Internecie po wpisaniu: wymiana szybki iPhone 15? Okazuje się, że niewiele

Od premiery smartfonów iPhone 15 minęło już jakieś 7 miesięcy. Rynek sprzedaży akcesoriów wydaje się być nasycony, ale w branży serwisowej ciągle czegoś brakuje. Tym wyraźnym brakiem są usługi wymiany szybki w telefonach iPhone 15. Wydaje się to sporym zaskoczeniem, ponieważ tego typu usługi zawsze cieszą się zainteresowaniem wśród klientów z racji ceny. Apple próbuje ograniczyć takie działania na wszystkie możliwe sposoby. 

Wymiana szybki iPhone 15 to usługa mocno ograniczona?

Sytuacja jest nietypowa, ponieważ po wpisaniu tytułowej frazy w Google nie dostaniemy zbyt dużej ilości ofert z usługą wymiany szybki. Jest to bardzo niespotykana sytuacja, ponieważ serwisów pogwarancyjnych Apple na rynku nie jest tak wcale mało. W takiej sytuacji pojawia się sporo pytań. Dlaczego w Internecie znajdziemy tak mało ofert? Nie jest tajemnicą, że Apple z premiery na premierę ułatwia konsumentom naprawy swoich smartfonów. Z jednej strony takie działanie napędza rynek, zaś z drugiej strony sytuacja powoduje, że wymiana szybki w telefonie iPhone 15 przestaje być opłacalna dla serwisów pogwarancyjnych.

Naprawy odpłatne w serwisie producenta są niemalże identyczne cenowo względem wymiany całego modułu. Nawet jeśli klient otrzymuje propozycje wymiany szybki w telefonie iPhone 15 za 200 zł taniej niż wymiana całego modułu to powstaje wielu klientów zaczyna zadawać sobie pytanie dotyczące opłacalności i kosztów. Lepiej mieć wymianę całego modułu w serwisie producenta czy jednak bardziej opłaca się wymienić samą szybkę w pogwarancyjnym serwisie Apple? Na to pytanie powinien odpowiedzieć sobie sam każdy klient oraz jego portfel.

Apple utrudnia usługi wymiany szybki w telefonie iPhone 15?

Zdecydowanie tak. Przykładem takich działań jest nie tylko ułatwienie rozbiórki smartfonów, ale również dostęp do oryginalnych części Apple. Usługa selfservicerepair w Polsce zapewnia klientom dostęp także do narzędzi. Producent chcąc zachęcić klientów do samodzielnych napraw dorzuca rabat za zwrot starej części. Jak w takim przypadku wygląda wymiana szybki w telefonie iPhone 15 względem nowego wyświetlacza na stronie producenta? Okazuje się, że bardzo dobrze. Apple po rabacie oferuje nam nowy wyświetlacz za około 1300 zł. Wymianę szybki do 15 w Internecie znajdziemy za około 1100-1200 zł co daje różnicę około 100-200 zł. Nie są to duże różnice i opłacalność jest naprawdę nie wielka.

Program do samodzielnej naprawy smartfonów iPhone mocno utrudnia życie pogwarancyjnym serwisom Apple. Producent wprowadzając takie możliwości upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu. Normowanie spraw unijnych (ułatwianie napraw telefonów) oraz utrudnienie życia dla napraw pogwarancyjnych. Apple robi wszystko, aby usługa wymiany szybki w telefonie iPhone 15 przestała być atrakcyjna. Producent nie lubi takich działań co zniechęca różnych przedsiębiorców do oferowania mało opłacalnych usług.

Czy ilość usług wymiany szybek dla smartfonów iPhone 15 się zwiększy?

Wszystko na to wskazuje, że nie będzie tego dużo. Taka usługa może zacząć zyskiwać po czasie np. 3 latach. Niektóre serwisy gwarancyjne zwiększają swoje usługi wchodząc w naprawy także innych marek. Obsługa marki Apple w przyszłości może być jednak bardzo skomplikowana, ponieważ Apple na pewno będzie dążył do maksymalnego ograniczenia takich usług. Pamiętajmy, że wprowadzenie do oferty programu samodzielnej naprawy to również dodatkowy zarobek dla Apple: sprzedaż części, sprzedaż narzędzi i większa sprzedaż usług serwisowych w punktach gwarancyjnych. Te wszystkie działania nie zwiększają zainteresowania pogwarancyjną wymianą szybki w najnowszych iPhone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *