Newsy Strona Główna

Co wiemy o naprawach telefonów Samsung na odległość?

Jakiś czas temu autoryzowane centrum serwisowe Samsunga wprowadziło usługę Serwis 2.0, która pozwala na naprawę telefonu bez wychodzenia z domu. Po naszej stronie leży jedynie wybór sposobu wysyłki sprzętu oraz szybkie dokonanie opłaty za usługę. Po wykonaniu naprawy, nasze urządzenie wróci do nas również przy pomocy przesyłki kurierskiej.

Okazuje się, że coraz więcej osób interesuje się naprawami telefonów na odległość. Ze względu na dużą ilość pracy i chęć odpoczynku w wolnych chwilach, nie mamy już ochoty jeździć do stacjonarnych punktów naprawy telefonów. Jak mówił Jarosław Orski – dyrektor działu Customer Care w Samsung Electronics Polska: „Chętnych do skorzystania z takiej formy zlecenia naprawy przybywa z każdym miesiącem”.

Co wiemy o naprawach telefonów Samsung na odległość?

Co ciekawe usługa naprawy online największą popularnością cieszy się w małych i średnich miastach. Aż 65% zdalnych zleceń napraw pochodziło właśnie z miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców. Ciekawi Was pewnie też średni czas naprawy urządzeń na odległość? W zdecydowanej większości przypadków naprawiony telefon wracał do właściciela po 2 dniach od momentu, gdy trafił do serwisu.

Z danych przedstawionych przez producenta wynika też, że na naprawę telefonów najczęściej decydują się użytkownicy flagowców. Jest to ponad 75% wszystkich zleceń napraw, które otrzymuje serwis Samsung. Analizując te dane bliżej, dowiadujemy się też, że 70% z nich dotyczy naprawy modeli Galaxy S, a 30% naprawy urządzeń z serii Samsung Galaxy Note. Najpewniej wynika to z tego, że użytkownicy topowych modeli nie chcą stracić gwarancji na swoje urządzenia. Dlatego też unikają wizyt w serwisach pogwarancyjnych.

Jak łatwo się domyślić, zdecydowania większość napraw zlecanych online dotyczy naprawy lub wymiany wyświetlacza. Jest to aż 85% przypadków, w których telefony trafiają do serwisu Samsung. Ceny obsługi serwisowej można sprawdzić na stronie Samsunga korzystając z konfiguratora z cennikiem usług naprawy w poszczególnych modelach. Podobne informacje znajdziecie też na naszej stronie. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naprawy telefonów Samsung.

Źródło: informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *